ملیکا قراگوزلو
ملیکا قراگوزلو

آزادی موقت ملیکا قراگوزلو با تودیع قرار وثیقه از زندان اوین

خبرگزاری جامعه آریایی– امروز چهارشنبه ۲ شهریور، ملیکا قراگوزلو، دانشجوی روزنامه‌نگاری دانشگاه علامه طباطبایی، با تودیع قرار وثیقه از زندان اوین آزاد شد. وی در تاریخ ۲۲ تیرماه، در پی انتشار ویدئویی در اعتراض به حجاب اجباری، توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

به گزارش خبرگزاری جامعه آریایی به نقل از هرانا، امروز چهارشنبه ۲ شهریورماه ۱۴۰۱، ملیکا قراگوزلو، دانشجوی روزنامه‌نگاری دانشگاه علامه طباطبایی، از زندان اوین آزاد شد.

آزادی خانم قراگوزلو با تودیع وثیقه یک میلیارد و ششصد میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی صورت گرفته است.
پیشتر محمدعلی کامفیروزی وکیل مدافع خانم قراگوزلو، دستگیری و تداوم بازداشت این شهروند را غیرقانونی و مصداق بارز نقض حقوق بشر عنوان کرد و گفت که “وضعیت جسمی و روحی خانم ملیکا قراگوزلو اصلا مساعد نیست و ظاهرا اتهامات سنگین واهی و بی ارتباطی را هم به موکل نسبت داده اند“.

اعتراض به حجاب اجباری توسط ملیکا قراگوزلو

ملیکا قراگوزلو، روز چهارشنبه ۲۲ تیرماه و پس از انتشار ویدئویی که با از سر برداشتن حجاب، به قانون حجاب اجباری اعتراض کرده بود، توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

ملیکا قراگوزلو- معترض حجاب اجباری
ملیکا قراگوزلو- معترض حجاب اجباری

وی پیشتر نیز در جریان اعتراضات سراسری آبان ۹۸، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و مدتی بعد با تودیع قرار وثیقه ۶۰ میلیون تومانی از زندان اوین آزاد شده بود.

او اواخر سال ۹۸، توسط دادگاه انقلاب تهران به شش ماه حبس تعزیری محکوم شد. این شهروند آبان‌ماه ۱۳۹۹، شامل بخشنامه عفو رئیس قوه قضاییه قرار گرفته و به زندان نرفت.

جمهوری اسلامی در طول سالهای گذشته، دست به نقض آشکار حقوق بشر در حوزه های مختلف زده است. در حال حاضر افراد زیادی با اتهامات عقیدتی و سیاسی مختلف در زندانهای ایران هستند و افراد زیادی به خاطر نقض حقوق اولیه خود ناگزیر به ترک وطن خود شده‌اند.

  بازداشت فریبا اشتری شهروند بهایی

Check Also

محکومیت رقیه بیگدلی به حبس تعزیری و مجازاتهای تکمیلی

محکومیت رقیه بیگدلی به حبس تعزیری و مجازاتهای تکمیلی

محکومیت رقیه بیگدلی به حبس تعزیری و مجازاتهای تکمیلی خبرگزاری جامعه آریایی – ایمان افشاری، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *