حکم اعدام برای دو فعال حقوق دگرباشان جنسی در ایران
حکم اعدام برای دو فعال حقوق دگرباشان جنسی در ایران

اقدام به خودکشی زهرا صدیقی در زندان

اقدام به خودکشی زهرا صدیقی همدانی در زندان مرکزی ارومیه

خبرگزاری جامعه آریایی – زهرا صدیقی همدانی معروف به ”ساره“ فعال جامعه LGBTQ، روز چهارشنبه ۱۶ شهریور ۱۴۰۱ اقدام به خودکشی نموده است.

به گزارش خبرگزاری جامعه آریایی – زهرا صدیقی همدانی معروف به ”ساره“ فعال جامعه LGBTQ که هفته گذشته به اتهام افساد فی الارض از طریق ترویج همجنسگرایی به اعدام محکوم شده بود، روز چهارشنبه ۱۶ شهریور ۱۴۰۱ از طریق خوردن قرص در زندان مرکزی ارومیه اقدام به خودکشی کرده است.

ساره پس از اقدام به خودکشی و در پی وخامت وضعیت جسمانی به بیمارستان رازی ارومیه منتقل شده و پس از شتشوی معده به بند زنان زندان مرکزی ارومیه منتقل شده و هم‌اینک در وضعیت روحی نامناسبی به سر می‌برد.

هفته گذشته مسئولان زندان ارومیه زهرا صدیقی همدانی و الهام چوبدار را در مقابل دیدگان دیگر زندانیان بند زنان مورد تحقیر قرار داده و گفته‌اند که ایران جای چنین افرادی نیست و حکم اعدام آنها به زودی اجرا می‌شود.

ساره در تاریخ ۵ آبان ۱۴۰۰ در مرز ترکیه توسط نیروهای اطلاعات سپاه بازداشت شد. رسانه‌های رسمی جمهوری اسلامی جرم وی قاچاق زنان و دختران اعلام کردند.

روز یکشنبه ۱۲ شهریور اعلام شد زهرا صدیقی همدانی معروف به «ساره» ۳۱ساله اهل نقده و الهام چوبدار ۲۴ساله و اهل ارومیه را به اتهام «فساد فی‌الارض» از طریق «ترویج مسیحیت»، «ترویج همجنس‌گرایی» و «ارتباط با رسانه‌های معاند جمهوری اسلامی» توسط دادگاه انقلاب ارومیه به اعدام محکوم کرده است.

موج فشار بر فعالان و اعضاء جامعه ال جی بی تی در ایران طی دو سال گذشته شدت یافته و صدور حکم اعدام برای ساره و کتابدار جدیدترین تجاوز جمهوری اسلامی به حقوق این شهروندان است.

  تداوم بازداشت نوکیش مسیحی «ملیحه نظری» با انتقال به زندان قرچک

Check Also

محکومیت رقیه بیگدلی به حبس تعزیری و مجازاتهای تکمیلی

محکومیت رقیه بیگدلی به حبس تعزیری و مجازاتهای تکمیلی

محکومیت رقیه بیگدلی به حبس تعزیری و مجازاتهای تکمیلی خبرگزاری جامعه آریایی – ایمان افشاری، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *