بازداشت زانیار محمدنژاد
بازداشت زانیار محمدنژاد

بازداشت زانیار محمدنژاد در پی اعتراض به مرگ مهسا امینی

بازداشت زانیار محمدنژاد در پی اعتراض به مرگ مهسا امینی

خبرگزاری جامعه آریایی– زانیار محمدنژاد، شهروند ساکن تهران، روز جمعه ۲۵ شهریورماه، در جریان اعتراضات به جان باختن مهسا (ژینا) امینی، در مقابل بیمارستان کسری بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده است.

به گزارش خبرگزاری جامعه آریایی، روز جمعه ۲۵ شهریورماه ۱۴۰۱، زانیار محمدنژاد در تهران بازداشت شد.

یک منبع مطلع نزدیک به خانواده آقای محمدنژاد در این خصوص گفت: “زانیار در اعتراض به جان باختن مهسا (ژینا) امینی به جمع معترضان حاضر در مقابل ساختمان بیمارستان کسری تهران پیوست. ساعاتی بعد با خانواده اش تماس کوتاهی برقرار کرد و گفت که به همراه چند معترض دیگر توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده و در ماشین ون نیروهای انتظامی در حال انتقال به مکان نامشخصی است. از آن شب تاکنون زانیار هیچ تماس دیگری با افراد نزدیک خود برقرار نکرده و بی خبری از وضعیت وی، منجر به افزایش نگرانی های خانواده آقای محمدنژاد در خصوص سرنوشت فرزندشان شده است.
زانیار محمدنژاد، ۲۳ ساله، شهروند اهل سنندج و ساکن در تهران است.

در همین رابطه، روز جمعه ۲۵ شهریور، خبر بازداشت لیلا میرغفاری، فعال مدنی در مقابل بیمارستان کسری و انتقال وی به پلیس امنیت تهران منتشر شده بود.

مهسا (ژینا) امینی زن جوان ۲۲ ساله اهل سقز واقع در استان کردستان که به تهران سفر کرده بود، روز سه شنبه هفته گذشته در ایستگاه مترو حقانی تهران توسط ماموران پلیس امنیت اخلاقی بازداشت شد. ساعاتی بعد پیکر نیمه جان وی از بازداشتگاه به بخش مراقبت های ویژه بیمارستان کسری منتقل شد و نهایتا روز جمعه ۲۵ شهریورماه ۱۴۰۱، در این بیمارستان جان باخت.

  میترا حجار با تودیع وثیقه آزاد شد

لازم به ذکر است، واکنش ها نسبت به بازداشت مهسا (ژینا) امینی به بهانه مقابله با “بدحجابی” و سپس فوت وی در بیمارستان کسری تهران، کماکان از سوی بسیاری از شهروندان و چهره های شناخته شده ادامه دارد.

Check Also

حمله به دانشگاه شریف 10 مهرماه

حمله به دانشگاه شریف 10 مهرماه

حمله به دانشگاه شریف 10 مهرماه در ادامه سرکوب اعتراضات سراسری در ایران، شامگاه یکشنبه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *