بازداشت عنایت الله نعیمی شهروند بهائی
بازداشت عنایت الله نعیمی شهروند بهائی

بازداشت عنایت الله نعیمی شهروند بهائی

بازداشت عنایت الله نعیمی شهروند بهائی

خبرگزاری جامعه آریایی – عنایت الله نعیمی، شهروند بهائی ساکن اصفهان و برادر عفیف نعیمی از اعضای سابق مدیران جامعه بهائی ایران موسوم به “یاران ایران”، روز چهارشنبه ۶ مهرماه، توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد. ماموران ضمن تفتیش منزل، محل کار و باغ این شهروند در حومه اصفهان، برخی از لوازم شخصی از جمله تلفن همراه و لپتاپ وی را ضبط کرده و با خود بردند.

به گزارش خبرگزاری جامعه آریایی، روز چهارشنبه ۶ مهر ۱۴۰۱، عنایت الله نعیمی شهروند بهائی ساکن اصفهان و برادر عفیف نعیمی از اعضای سابق مدیران جامعه بهائی ایران موسوم به “یاران ایران”، توسط ماموران اداره اطلاعات بازداشت شد.

ماموران ضمن تفتیش منزل، محل کار و باغ این شهروند در حومه اصفهان، برخی از لوازم شخصی از جمله تلفن همراه و لپتاپ وی را ضبط کرده و با خود بردند.
یک منبع مطلع در خصوص وضعیت سلامتی آقای نعیمی گفت: “وی سال گذشته تحت عمل جراحی قرار گرفته و حال مساعدی ندارد، با این حال علیرغم وضعیت جسمانی نامناسب توسط ماموران بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.”

روز یکشنبه ۹ مردادماه امسال نیز، عفیف نعیمی از اعضای سابق مدیران جامعه بهائی ایران موسوم به “یاران ایران” و برادر عنایت الله نعیمی، همزمان با ۶ شهروند بهائی دیگر، توسط نیروهای امنیتی در شهرهای مختلف کشور بازداشت شدند.

تاکنون از محل نگهداری و اتهامات مطروحه علیه این شهروند اطلاعاتی در دسترس نیست.

شهروندان بهائی در ایران از آزادی‌های مرتبط به باورهای دینی محروم هستند، این محرومیت سیستماتیک در حالی است که طبق ماده ۱۸ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۱۸ میثاق بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی هر شخصی حق دارد از آزادی دین و تغییر دین با اعتقاد و همچنین آزادی اظهار آن به طور فردی یا جمعی و به طور علنی یا در خفا برخوردار باشد.

  76 سال حبس تعزیری و مجازات تکمیلی برای 26 شهروند بهائی

بر اساس منابع غیررسمی در ایران بیش از سیصد هزار شهروند بهائی وجود دارد اما قانون اساسی ایران فقط اسلام، مسیحیت، یهودیت و زرتشتی گری را به رسمیت شناخته و مذهب بهائیان را به رسمیت نمی‌شناسد. به همین دلیل طی سالیان گذشته همواره حقوق بهائیان در ایران به صورت سیستماتیک نقض شده است.

Check Also

محکومیت فریبا کمال آبادی و مهوش ثابت شهریاری به ۲۰ سال حبس تعزیری

محکومیت فریبا کمال آبادی و مهوش ثابت شهریاری به ۲۰ سال حبس تعزیری

محکومیت فریبا کمال آبادی و مهوش ثابت شهریاری به ۲۰ سال حبس تعزیری خبرگزاری جامعه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *