بازداشت نیلوفر حامدی
بازداشت نیلوفر حامدی

بازداشت نیلوفر حامدی، روزنامه نگار روزنامه شرق

بازداشت نیلوفر حامدی، روزنامه نگار روزنامه شرق

خبرگزاری جامعه آریایی – پنجشنبه ۳۱شهریور ماه ۱۴۰۱، ماموران امنیتی با یورش محل سکونت نیلوفر حامدی، روزنامه نگار و فعال رسانه ای وی را بازداشت کردند.‌

به گزارش خبرگزاری جامعه آریایی، صبح امروز پنجشنبه ۳۱ شهریور ماه ۱۴۰۱، نیلوفر حامدی، روزنامه نگار و فعال رسانه ای، در پی یورش ماموران امنیتی به منزل وی در تهران، پس از تفتیش و توقیف برخی لوازم شخصی اش بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

محمدعلی کامفیروزی، وکیل مدافع این روزنامه نگار در صفحه شخصی خود اعلام کرد:”صبح امروز، ماموران امنیتی با یورش به منزل موکلم ‎نیلوفر حامدی، روزنامه‌نگار روزنامه شرق، او را دستگیر و منزلش را تفتیش و وسایلش را توقیف کردند.

لازم به ذکر است، نیلوفر حامدی، روزنامه نگار شاغل در روزنامه شرق، نخستین فردی بود که مصاحبه ای را با امجد امینی، پدر مهسا (ژینا) امینی، انجام داد و آن را از طریق رسانه مذکور منتشر کرده بود.

تا لحظه تنظیم این گزارش، از مکان نگهداری و مصادیق حقوقی اتهامات این روزنامه نگار اطلاعی در دسترس نیست.‌

از زمان اعلام خبر جان باختن مهسا (ژینا) امینی، دختر ۲۲ ساله ای که از شهرستان سقز برای دیدار با اقوام خود به تهران سفر کرده و پس از بازداشت توسط ماموران پلیس امنیتی به بهانه نامناسب بودن حجاب بازداشت شد و پس از انتقال به بازداشتگاه پلیس امنیت در تهران جان باخت اعتراضات گسترده ای در خصوص عملکرد گشت ارشاد در دانسگاهها و مراکز آموزش عالی و شهرهای مختلف کشور در جریان است.‌

  محکومیت فریبا کمال آبادی و مهوش ثابت شهریاری به ۲۰ سال حبس تعزیری

Check Also

حمله به دانشگاه شریف 10 مهرماه

حمله به دانشگاه شریف 10 مهرماه

حمله به دانشگاه شریف 10 مهرماه در ادامه سرکوب اعتراضات سراسری در ایران، شامگاه یکشنبه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *