الحاق خانواده پناهجویان در اروپا
الحاق خانواده پناهجویان در اروپا

با حکم دیوان عالی اروپا؛ تقویت روند الحاق مجدد اعضای خانواده های پناهجویان

با حکم دیوان عالی اروپا؛ تقویت روند الحاق مجدد اعضای خانواده های پناهجویان

خبرگزاری جامعه آریایی – ریم آلابالی رادوان کمیسار فدرال امور مهاجرت آلمان، از دو حکم دیوان عالی اروپا مبنی بر الحاق مجدد اعضای خانواده‌های مهاجران، استقبال کرده است. اوگفت که الحاق مجدد اعضای خانواده ها بخشی از یک کشور مهاجر پذیر مدرن و پیشرفته به شمار می رود و ما باید در این روند تعییراتی ایجاد کنیم.

ریم آلابالی رادوان کمیسار فدرال امور مهاجرت آلمان، شامگاه دوشنبه در برلین پایتخت آلمان، توضیح داد که تصمیمات قضات لوکزامبورگ نیاز به اقدام لازم برای حکومت فدرال ایجاد کرد و توافقات احزاب ائتلافی را تقویت کرد. او در ادامه گفته است که “ما اکنون بررسی خواهیم کرد که در کدام بخش باید تغییراتی ایجاد کنیم. الحاق اعضای خانواده ها به شکل خوب آن، بخشی از یک کشور مهاجرتی مدرن و پیشرفته است”.

روز دوشنبه، دیوان عالی اروپا الحاق مجدد اعضای خانواده ها را در دو حکم در مورد پرونده هایی از آلمان تقویت کرد. این تصمیمات مربوط به الحاق مجدد والدینی بود که فرزندشان به عنوان پناهنده شناخته شده بود و یک جوان سوریایی که ۱۸ ساله شده بود در حالی که درخواست پناهندگی پدرش هنوز در آلمان در حال بررسی بود.

بر اساس توضیحات قضات در لوکزامبورگ، نقطه زمانی که برای الحاق اعضای خانواده یا پناهندگی درخواست می شود، تعیین کننده است، نه تاریخ نتیجه رسیدگی. دیوان عالی اساساً همین استدلال را در مورد کودک پناهجو نیز اعمال می کند. بنابراین عامل تعیین کننده در تعیین صغیر بودن کودک، نقطه زمانی است که درخواست پناهندگی در آن ارائه شده است. با این حال، درخواست برای الحاق اعضای خانواده باید “در یک دوره زمانی معقول” یا حداکثر سه ماه پس از شناسایی والدین مورد نظر به عنوان پناهنده ارائه شود. در این حکم تأکید شده است که علاوه بر رابطه قانونی والدین و فرزند، «روابط خانوادگی واقعی» نیز باید وجود داشته باشد.

  اخبار ۲۳ شهریور ۱۴۰۱

بنابراین، در نتیجه این حکم، در آینده مهم نخواهد بود که آیا کودک در طول دادرسی به سن قانونی می رسد یا خیر. اردوان تاکید کرده می گوید که “بسیاری از خانواده‌های پناهنده مدت‌ها منتظر این موضوع بودند. این امر در روند ادغام خانواده‌های که اعضای اش از هم جدا شده اند، افکار و دل های شان نزد اقارب شان در مناطق بحرانی است، نیز یک تاثیر منفی دارد و یک بار سنگینی به شمار می رود. خانواده‌های پناهندگان باید بتوانند در کنار و برای هم دیگر باشند“.

 

Check Also

همه چیز در مورد پناهندگی

0 تا 100 پناهندگی؛ هرچیزی که لازم است در مورد پناهندگی و پناهجویی بدانید

0 تا 100 پناهندگی؛ هرچیزی که لازم است در مورد پناهندگی و پناهجویی بدانید به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *