نقض حقوق اقلیت‌ها در جمهوری اسلامی
نقض حقوق اقلیت‌ها در جمهوری اسلامی

بیانیه جمعی از نوکیشان مسیحی و زندانیان عقیدتی در حمایت از اعتراضات اخیر

بیانیه جمعی از نوکیشان مسیحی و زندانیان عقیدتی در حمایت از اعتراضات اخیر

همزمان با تعجمعات سراسری در ایران و سایر نقاط جهان بر علیه جمهوری اسلامی که با مرگ مهسا امینی آغاز شد، انجمن ها و نهادهای مختلف داخلی و خارجی با این خیزش سراسری اعلام همبستگی کردند.

نوکیشان مسیحی و زندانیان عقیدتی، شهروندانی هستند که به واسطه اعتقادات خود از حقوق اولیه شهروندی محروم میشوند و با اتهامات سیاسی مختلف سالها زندانی میشوند و یا ناگزیر به ترک وطن می‌گردند.

جمعی از نوکیشان مسیحی طی بیانیه ای ضمن اعلام انزجار از جمهوری اسلامی، همبستگی خود را با اعتراضات اخیر بیان کردند.

در این بیانیه که به امضای بیش 50 زندانی عقیدتی سابق و نوکیشان مسیحی رسیده است ، بر حق آزادی در پوشش و عقیده و حق اعتراض به حکومت سرکوبگر جمهوری اسلامی تاکید شده است

در بخشی از این بیانیه آمده است :“ما زندانیان عقیدتی و نوکیشان مسیحی که سالها درد و رنج ناشی از ظلم جمهوری اسلامی را چشیده ایم، در همراهی از جنبش آزادی خواهی مردم ایران و همگام با هموطنان خویش حمایت خود را اعلام میکنیم.

در ادامه این بیانیه، ضمن محکوم نمودن خشونت علیه معترضین آمده است: “ما به عنوان بخشی از جامعه ایران ، هر گونه سرکوب معترضان توسط جمهوری اسلامی را محکوم و خواستار پایان بخشیدن به استفاده از خشونت علیه معترضین بی دفاع در شهرهای ایران هستیم. حکومتی که از هر فرصتی برای تضییع حقوق شهروندی شهروندان خود استفاده میکند، صلاحیت بقا را ندارد.

در این بیانیه همچنین تاکید شده است نوکیشان مسیحی همگام با بقیه اقشار جامعه تا استیفای حقوق خود از پای نخواهند نشست.

  وضعیت مسیحیان ایران در خارج از کشور

اسامی برخی از امضاءکنندگان این بیانیه:

حسن رحمتی، حمید اقبالی، محمد همتی، فرهاد حامدیان، مژده اقبالی، سپیده سعیدی، محمد ابراهیمی، حمید شربتی، شهرام گلاو، نرگس ساکتی، ژاله اسکندری، حامد قادری، شیما یغمایی، محمد جوان، احمد گمار، رامین منصوری، پیمان پرتویی، حمید حسینی، زینب برکتی، الهام خدایی، احمد پورنسب، سمیه صادقی، ملیحه روزبه، اسدالله آقایی و..

Check Also

حکم اعدام برای دو فعال حقوق دگرباشان جنسی در ایران

حکم اعدام برای دو فعال حقوق دگرباشان جنسی در ایران

حکم اعدام برای دو فعال حقوق دگرباشان جنسی در ایران خبرگزاری جامعه آریایی – روز …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *