سه نوکیش مسیحی
سه نوکیش مسیحی

تأیید حکم حبس سه نوکیش مسیحی در دادگاه تجدیدنظر

شعبه ۱۲ دادگاه تجدیدنظر استان البرز، ۳۱ مرداد ماه حکم زندان امین خاکی، میلاد گودرزی و علیرضا نورمحمدی، سه نوکیش مسیحی، را تایید کرده و پنجشنبه، چهارم شهریور ماه ۱۴۰۰، این حکم به آنها ابلاغ شد.

قاضی لایحه دفاعیه را نپذیرفته و ضمن رد تجدیدنظرخواهی با تقلیل حبس هر یک به سه سال حبس تعزیری به قطعیت حکم رای داده‌است.

این سه شهروند مسیحی، روز شنبه، پنجم تیرماه ۱۴۰۰، پس از حضور در شعبه چهارم دادگاه انقلاب کرج، اطلاع یافته بودند که هر کدام به پنج سال زندان و پرداخت ۴۰ میلیون تومان جزای نقدی محکوم شده‌اند.

این شهروندان مسیحی به متهم به «فعالیت تبلیغی و آموزشی انحرافی مغایر شرع مقدس اسلام» شده‌اند.

اتهام وارده به این سه شهروند مسیحی، براساس تغییراتی است که اخیراً به ماده ۵۰۰ قانون مجازات اسلامی افزوده شده و اواخر بهمن ماه سال گذشته از سوی دولت برای اجرا به قوه قضاییه و وزارت دادگستری ابلاغ شده‌است.

به نظر می‌رسد برای نخستین بار این ماده برای مجازات شهروندان مسیحی به اجرا درآمد.

طبق این ماده «…ارتکاب هر فعالیت و آموزشی یا تبلیغی انحرافی دیگر مغایر یا مخل به شرع مقدس اسلام در فضای که واقعی یا مجازی یا ایجاد تسلط روانی و جسمی بر انسان در قالب فرقه یا هر گروه مجرمانه سازمان‌یافته دیگر جرم محسوب می‌شود.»

میلاد گودرزی، امین خاکی و علیرضا نورمحمدی که بیشتر به دلیل باور مسیحی و فعالیت مسالمت عقیدتی، متحمل زندان شده‌اند، با قید وثیقه ۲۵۰ میلیون تومانی در حال حاضر آزاد هستند ولی مجبور بودن به مدت شش ماه، هر هفته خود را به پلیس امنیتی معرفی کنند.

  کرج؛ بازداشت نوکیش مسیحی محمد گلباز

این سه شهروند مسیحی از جمله ۱۲ نوکیش مسیحی هستند که منزلشان در آبان ماه سال ۹۹ در فردیس کرج مورد یورش نیروهای امنیتی قرار گرفت. مأموران لب تاپ، موبایل و کتاب مقدس و کتاب‌های مسیحی متعلق به این شهروندان را توقیف کرده و به آنها گفتند که به زودی احضار می‌شوند. همه این افراد متعلق به کلیسای خانگی موسوم به «کلیسای ایران» هستند.

موبایل و لپ تاپ‌های توقیف شده به این شهروندان بازگردانده شده ولی کتاب مقدس و کتاب‌های مسیحی همچنان در اختیار وزارت اطلاعات باقی مانده‌است.

Check Also

ژوزف شهبازیان و ملیحه نظری

دو شهروند مسیحی برای تحمل حبس بازداشت شدند

دو شهروند مسیحی برای تحمل حبس بازداشت شدند خبرگزاری جامعه آریایی – دو شهروند مسیحی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *