حادثه مرگبار در مجارستان
حادثه مرگبار در مجارستان

حادثه مرگبار در مجارستان؛ کشته شدن 3 پناهجو و 30 زخمی

حادثه مرگبار در مجارستان؛ کشته شدن 3 پناهجو و 30 زخمی

خبرگزاری جامعه آریایی – مقامات مجارستانی خبر داده اند که در دو درگیری جداگانۀ در مناطق مرکزی و جنوبی این کشور، سه پناهجو جان باخته اند و ۳۰ تن دیگر زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری جامعه آریایی و بر اساس اعلامیۀ نهادهای امنیتی مجارستان، روز جمعه در یک رویداد ترافیکی در جنوب این کشور، سه پناهجو جان باخته اند و ۱۱ تن دیگر زخمی شدند.

پلیس مجارستان گفته است که یک کامیون حامل ۱۵ تن از پناهجویان که تلاش داشت از کنترل مرزی عبور کند، پس از برخورد با یک موتور دیگر در نزدیکی روستای بوسکا آتش گرفته است.

در این اعلامیه آمده است که دو تن از پناهجویان جا در جا کشته شده اند و یکی دیگر از آن‌ها در بیمارستان جان باخته است. یازده تن دیگر شان نیز هم‌اکنون در بیمارستان به سر می‌برند.

همچنان مسوولان امنیتی گفته اند که رانندۀ این کامیون اهل گرجستان بوده و اکنون به اتهام قاچاق انسان دستگیر شده است.

زخمی شدن بیست نفر در یک حادثه دیگر

در همین حال، در یک حادثۀ دیگر در این کشور، بیست مهاجر زخمی شدند.

این حادثه روز یک‌شنبه در مناطق مرکزی مجارستان رخ داده است که باز هم یک کامیون حامل پناهجویان، به سبب سر باز زدن از توقف در ایست بازرسی، تصادف کرده است. در این رویداد، ۲۰ تن از پناهجویان جا به جا شده در کامیون زخمی شده اند.

پلیس مجارستان می‌گوید، مهاجران مجروحی که به بیمارستان منتقل شده اند، اتباع افغانستان، هند و پاکستان هستند. نهادهای امنیتی، حال ۱۵ تن از مجروحان را وخیم و جراحت پنج تن دیگر شان را سطحی خوانده است.

  0 تا 100 پناهندگی؛ هرچیزی که لازم است در مورد پناهندگی و پناهجویی بدانید

منابع امنیتی می‌گویند که رانندۀ این کامیون اهل مجارستان بوده و از سوی پلیس به اتهام قاچاق انسان دستگیر شده است.

در پی افزایش تلاش مهاجران برای ورود به اروپا، مشاور رییس جمهور مجارستان گفته است که از آغاز سال جاری تا اکنون نزدیک به ۱۵۷ هزار مهاجر وارد این کشور شده اند که این آمار به نسبت سال گذشته افزایش چشم‌گیری را نشان می‌دهد.

Check Also

همه چیز در مورد پناهندگی

0 تا 100 پناهندگی؛ هرچیزی که لازم است در مورد پناهندگی و پناهجویی بدانید

0 تا 100 پناهندگی؛ هرچیزی که لازم است در مورد پناهندگی و پناهجویی بدانید به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *