ورود 120 پناهنجو به قبرس
ورود 120 پناهنجو به قبرس

درخواست پناهندگی هزاران پناهجو در قبرس از ابتدای 2022

درخواست پناهندگی هزاران پناهجو در قبرس از ابتدای 2022

خبرگزاری جامعه آریایی – در بیش از هفت ماه گذشته، ۱۳ هزار درخواست پناهندگی در قبرس ارائه شده است. در تناسب به جمعیت قبرس، سالانه بیشترین تعداد درخواست های پناهندگی در این کشور ثبت می‌شود.

مقام های قبرس می‌گویند که از ماه جنوری تا حالا حدود ۱۳ هزار پناهجو و مهاجر در این کشور درخواست پناهندگی کرده اند. قبرس جزیره کوچک است که جزو قلمرو اتحادیه اروپا به حساب می‌آید. رادیوی دولتی قبرس گزارش داده است که بخش عمده از این افراد از طریق ترکیه وارد این کشور شده اند.

بر اساس آمار اتحادیه اروپا، قبرس بیشترین تعداد درخواست های پناهندگی را در سال، نسبت به تعداد جمعیت‌اش ثبت می‌کند.

حکومت قبرس بار دیگر از اتحادیه اروپا خواسته است که با این کشور همکاری کند.

بر اساس اطلاعات وزارت داخله این کشور در نیکوسیا که به درخواست رادیوی دولتی این کشور ارائه شده است، مهاجران بدون حق اقامت، به گونه اوسط حدود چهار درصد از جمعیت قبرس جنوبی را تشکیل می‌دهند.

در قبرس جنوبی حدود هفت صدهزار قبرسی یونانی و ۱۸۰ هزار شهروند کشورهای دیگر با مدرک اقامت قانونی زندگی می‌کنند. در میان آنان، تعداد زیادی از شهروندان بریتانیا نیز حضور دارند.

قبرس در سال ۱۹۷۴ به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم شد. بخشی جنوبی آن قبرس یونانی و بخش شمالی آن قبرس ترکی یاد می‌شود. قبرس شمالی را تنها ترکیه به عنوان یک دولت به رسمیت می‌شناسد. اما جمهوری قبرس که در سطح بین الملل به رسمیت شناخته شده است در مناطق جنوبی این جزیره کنترل دارد.

  اردوگاه مهاجران در لامپدوسا مملو از پناهجویان شده است

بر اساس اطلاعات ادارات قبرس، بیشتر این مهاجران از ترکیه به منطقه شمالی قبرس که تحت کنترل نیروهای ترکیه است، به گونه قاچاق انتقال داده می‌شوند. سپس این افراد از طریق مسیرهایی که تحت محافظت جدی قرار ندارند، وارد قبرس جنوبی می‌شوند.

 

 

Check Also

همه چیز در مورد پناهندگی

0 تا 100 پناهندگی؛ هرچیزی که لازم است در مورد پناهندگی و پناهجویی بدانید

0 تا 100 پناهندگی؛ هرچیزی که لازم است در مورد پناهندگی و پناهجویی بدانید به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *