پناهجویان جزیره رودس یونان
پناهجویان جزیره رودس یونان

دستگیری ده‌ها پناهجو در نزدیکی جزیره رودس یونان

دستگیری ده‌ها پناهجو در نزدیکی جزیره رودس یونان

خبرگزاری جامعه آریاییگارد ساحلی یونان و یک کشتی که در حال عبور در دریا بود، حدود یک صد مهاجر را در یک قایق در نزدیک جزیره تفریحی رودس پیدا کردند. این افراد در تلاش بودند که وارد ایتالیا شوند.

رادیوی دولتی یونان گزارش داده است که دست کم یک صد مهاجر صبح روز چهارشنبه (۲۷ جولای) از یک قایق بادی در جنوب شرقی جزیره رودس پیدا شده اند. این مهاجران به وسیله یک قایق در تلاش بودند که وارد ایتالیا شوند. این افراد به مرکز ثبت و پذیرش در جزیره لیروس انتقال یافته اند.

وضعیت سلامت این افراد مثبت ارزیابی شده، اما تا حال اطلاعاتی در مورد هویت و کشور مبدا‌شان ارایه نشده است.

نیروهای گارد ساحلی یونان می‌گویند که در جریان ماه های تابستان، دریای اژه و شرق مدیترانه شاهد تردد انواع مختلف قایق های بادبانی و تفریحی می‌باشد. به گفته آنان، تشخیص قایق‌های قاچاقبران با افرادی که به تفریح می‌آیند بسیار دشوار است.

قایق های قدیمی که توسط باندهای قاچاقچیان برای سفر طولانی از ترکیه یا حتی لبنان به ایتالیا استفاده می‌شوند، اغلب دچار مشکلات تخنیکی در مسیر دریا می‌گردند.

در سال جاری، نیروهای گارد ساحلی توانسته اند که چند قایق آسیب دیده و گیر مانده را پیدا کنند. به تازگی در ماه جون، یک قایق حامل حدود یکصد سرنشین در آب غرق شد و دست کم هشت تن از آنان جان به سلامت بردند.

 

  سازمان‌های مدافع حقوق پناهجویان خواستار توقف اخراج پناهجویان به یونان شدند

Check Also

همه چیز در مورد پناهندگی

0 تا 100 پناهندگی؛ هرچیزی که لازم است در مورد پناهندگی و پناهجویی بدانید

0 تا 100 پناهندگی؛ هرچیزی که لازم است در مورد پناهندگی و پناهجویی بدانید به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *