توقف اخراج پناهجویان
توقف اخراج پناهجویان

سازمان‌های مدافع حقوق پناهجویان خواستار توقف اخراج پناهجویان به یونان شدند

سازمان‌های مدافع حقوق پناهجویان خواستار توقف اخراج پناهجویان به یونان شدند

خبرگزاری جامعه آریایی – برخی از سازمان های مدافع حقوق پناهجویان از حکومت آلمان می‌خواهند که پناهجویان را به یونان پس نفرستند. به تازگی یک گروه از کسانی که در یونان حق محافظت برخوردار شده بودند، از آلمان اخراج شدند.

سازمان حامی پناهجویان موسوم به “پرو ازول” و شورای پناهندگان بایرن از اخراج پناهجویان به یونان سخت انتقاد کرده اند.

این دو نهاد مدافع حقوق بشری در یک اعلامیه مشترک گفته اند که اداره مهاجرت و پناهندگی فدرال آلمان (بامف) وضعیت نامناسب افراد نیازمند به محافظت در یونان را کم اهمیت جلوه می‌دهد.

این دو سازمان، پس از اخراج چهار پناهجو به یونان که شهروندان یمن، سوریه و فلسطین بودند این اعلامیه را نشر کرده اند.

آنان تصریح کرده اند که این اخراج می‌تواند که یک “آزمایش خطرناک و فرسوده” باشد که حتی بیشتر مردم به بدبختی بازگردانده خواهند شد.

در بخشی از این اعلامیه آمده است که اداره مهاجرت و پناهندگی فدرال آلمان با اخراج این گروه، احکام دادگاه های عالی اداری آلمان در سال ۲۰۲۱ را نادیده می‌گیرد.

این محاکم تصمیم گرفته بودند، افرادی که واجد شرایط محافظت شناخته می‌شوند نباید به یونان بازگردانده شوند زیرا نیازهای اولیه شان مانند جای خواب، غذا، صابون و غیره در آنجا برآورده نمی‌شود. این امر شامل حال افراد مجرد، سالم و قادر به کار نیز می‌شود.

گفته می‌شود، یکی از افراد اخراج شده پیش از این در یونان زندگی می‌کرده است و در ابتدا از حمایت یونان به ویژه مزایای اجتماعی برخوردار شده بود.

  فرانسه: انتقاد کارشناسان از اظهارات وزیر داخله فرانسه

بر بنیاد معلومات، این حمایت پس از مدتی متوقف شده بود و این مرد در سال ۲۰۲۰ وارد آلمان گردیده بود.

اداره فدرال مهاجرت و پناهندگی آلمان دلیل برای اخراج این افراد را چنین گفته است که گویا شرایط زندگی برای افرادی که حق محافظت در یونان را به دست آورده اند، نسبت به سال های گذشته بهبود یافته است. اما سازمان های مددرسان شکایت می‌کنند که این ادعا یک “رسوایی و غیرواقعی” است.

Check Also

همه چیز در مورد پناهندگی

0 تا 100 پناهندگی؛ هرچیزی که لازم است در مورد پناهندگی و پناهجویی بدانید

0 تا 100 پناهندگی؛ هرچیزی که لازم است در مورد پناهندگی و پناهجویی بدانید به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *