اعتصاب غذای سپیده قلیان
اعتصاب غذای سپیده قلیان

سپیده قلیان در پی اعتصاب غذا به بیمارستان اعزام شد

سپیده قلیان در پی اعتصاب غذا به بیمارستان اعزام شد

خبرگزاری جامعه آریایی– سپیده قلیان، فعال مدنی محبوس در زندان اوین از روز جمعه ۱۸ شهریور دست به اعتصاب غذا زد. اعتصاب خانم قلیان در اعتراض به نگهداری در زندانی دور از محل زندگی خانواده اش صورت گرفته است. وی روز گذشته در پی حال نامساعد جسمی به بیمارستان طالقانی اعزام شد.

یک منبع نزدیک به خانواده این زندانی در این خصوص گفت: «سپیده در اعتراض به عدم رسیدگی مسئولان به درخواستهای مکرر خود و خانواده اش مبنی بر انتقال به زندان سپیدار اهواز، به عنوان زندان نزدیک به محل زندگی خود، دست به اعتصاب غذا زده است. سپیده دیروز بعد از ظهر در پی حال نامساعد جسمی و افت فشار به بیمارستان طالقانی اعزام شده است و همچنان در اعتصاب غذا بسر میبرد، این موضوع موجب افزایش نگرانی خانواده و نزدیکان او شده است.»
به گفته این منبع مطلع: «حتی پدر و مادر سپیده از دزفول به تهران آمدند و تلاشهای هر دوی آنها در خصوص پایان اعتصاب غذای سپیده بی فایده بود

پیشتر یک منبع مطلع گفته بود: «علیرغم درخواست های مکرر خانم قلیان مبنی بر انتقال به زندان سپیدار اهواز، به عنوان زندان نزدیک به محل زندگی خود، تاکنون پاسخی به او داده نشده است و به علت مسافت طولانی تهران تا دزفول ملاقات حضوری به سختی برای خانواده ممکن بوده و در واقع به نظر میرسد سپیده در تبعید است.»

خانم قلیان در تاریخ ۲۸ مردادماه سال گذشته از زندان بوشهر به مرخصی اعزام شده بود، در تاریخ ۱۹ مهرماه توسط نیروهای امنیتی در منزل خواهر خود در اهواز بازداشت و در تاریخ ۲۲ مهرماه، به بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد. وی نهایتا ۱۳ آبان ماه سال گذشته، با پایان مراحل بازجویی به بند زنان زندان اوین منتقل شد.

  دستکم 4 کشته بر اثر شلیک مستقیم نیروهای امنیتی

سپیده قلیان در تاریخ ۲۷ آبان ‌ماه ۹۷ به همراه دستکم ۱۹ تن از جمله تمامی اعضای مجمع نمایندگان کارگری نیشکر هفت‌تپه، چند فعال کارگری و تعدادی از شاغلین و مدیران شرکت که جهت پیگیری وضعیت بازداشت‌شدگان در پلیس امنیت حاضر شده بودند در محل پلیس امنیت شوش بازداشت شد و در تاریخ ۲۷ آذرماه همان سال با قرار وثیقه آزاد شده بود. در جریان پخش اعترافات اجباری سپیده قلیان، اسماعیل بخشی و چند تن دیگر توسط صدا و سیما، این دو شهروند، پیش از پخش این مستند اعلام کرده بودند که نیروهای وزارت اطلاعات و دیگر نیروهای امنیتی آنها را شکنجه کرده‌اند. آنها ساعاتی بعد از این اظهارات مجددا توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند.

سپیده قلیان در تاریخ ۴ آبان‌ماه ۹۸ با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان آزاد و در تاریخ ۲۳ آذر ۹۸ توسط دادگاه تجدیدنظر استان تهران به ۵ سال حبس قطعی محکوم شد.
خانم قلیان نهایتا در تاریخ ۱ تیرماه ۹۹ پس از حضور در واحد اجرای احکام دادسرای اوین بازداشت و جهت تحمل دوران محکومیت خود به زندان اوین منتقل و در تاریخ ۲۰ اسفندماه ۹۹ از بند زنان زندان اوین به زندان بوشهر تبعید شد.

سپیده قلیان شهریورماه ۱۴۰۰ طی ابلاغیه‌ای الکترونیکی برای دفاع از اتهامات “نشر اکاذیب رایانه‌ای و فعالیت تبلیغی علیه نظام” به شعبه ۲ دادیاری دادسرای عمومی و انقلاب بوشهر فراخوانده شد.

Check Also

حمله به دانشگاه شریف 10 مهرماه

حمله به دانشگاه شریف 10 مهرماه

حمله به دانشگاه شریف 10 مهرماه در ادامه سرکوب اعتراضات سراسری در ایران، شامگاه یکشنبه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *