ضرب و شتم شدید پناهجوی ایرانی در قبرس
ضرب و شتم شدید پناهجوی ایرانی در قبرس

ضرب و شتم شدید پناهجوی ایرانی در قبرس

ضرب و شتم شدید پناهجوی ایرانی در قبرس

به گزارش خبرگزاری جامعه آریایی امروز جمعه ۱۱ شهریور ویدیویی از حمله به یک زن پناهجوی ایرانی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است  که نشان می‌داد مردی (که گفته می‌شود صاحب‌خانه‌اش است) اقدام به ضرب و شتم شدید این زن می‌کند.

هویت این زن پناهجو، زمان دقیق این اتفاق و علت آن مشخص نیست. اما خبرگزاری قبرسی آلفا نیوز نام کوچک این زن را «تارا» اعلام کرده است و ظاهرا به دلیل عدم پرداخت اجاره خانه به دست این مرد سالخورده مورد حمله و ضرب و شتم قرار گرفته است.

بر اساس اطلاعاتی که وب‌سایت قبرسی «کیسا» منتشر کرده، این اتفاق در روز چهاشنبه ۹ شهریور رخ داده است.

در ویدیوی مذکور، زن پناهجوی ایرانی هدف حمله یک مرد سالخورده قرار می‌گیرد و زن دیگری در نهایت سعی می‌کند جلوی مرد را بگیرد.

خبرگزاری قبرسی آلفاننوز در گفت‌وگویی که بعد از حادثه در بیمارستان با «تارا» داشته، گفته این اولین بار نیست که به دست این مرد ۷۶ ساله مورد تعرض و حمله قرار می‌گیرد. تارا گفته این مرد حتی کودک سه ساله او را کتک زده است.

به گفته تارا او بارها تلاش کرده از طریق راه‌های قانونی این موضوع را پیگیری کند، اما هیچ‌گاه به او کمک نشد.

شرح ماجرای ضرب و شدید پناهجوی ایرانی در قبرس از زبان تارا

در ویدیوی دیگر تارا، زن پناهجوی ایرانی بر روی تخت بیمارستان قرار دارد و آثار زخم و آسیب‌دیدگی در صورت و پاهای او دیده می‌شود. او در ابتدای این ویدیو به زبان فارسی می‌گوید: «مَرده الان میاد تو رو خدا فقط…»
در ادامه همین ویدیو کسی که فیلم را گرفته به انگلیسی از او می‌پرسد «چه اتفاقی برایت افتاده و چه کسی این کار را کرده است؟» و این پناهجو در پاسخ می‌گوید:
«صاحب‌خانه‌ام به در خانه آمد و به من حمله کرد، به بچه نوزادم حمله کرد… بچه‌ام خیلی مریض است و حالش بد است…»
تارا به خبرگزاری قبرسی آلفانیوز گفته ۴ ماه پیش از طریق دوست‌اش این خانه را اجاره کرده بود و اجاره خانه را به‌طور معمول پرداخت کرده است، اما به او رسید نداده‌اند، زیرا با مالیات مشکل دارند: «من هر ماه ۵۰۰ یورو اجازه می‌دادم، به او می‌گفتم رسید به من بدهد و او گفت نه چون به ایالت پرداخت می‌کنم و نمی‌توانم به شما برگه بدهم…»
تارا تا قبل از اجاره این خانه به همراه کودک خردسال‌اش در ماشین زندگی می‌کرد و اداره بهزیستی به او گفته بود اگر خانه‌ای پیدا نکند کودک را از او خواهند گرفت.
بنا به اطلاعاتی که در مورد این زن پناهجو منتشر شده است، فرزند او به بیماری قلبی و آسم مبتلا است و مدت زیادی با مادرش تحت شرایطی که آب و برق منزل قطع بوده، زندگی کرده است.
طبق گزارش آلفانیوز وزارت رفاه اجتماعی قبرس اعلام کرده از این حادثه اطلاع دارند و از این پناهجوی ایرانی خواسته‌اند محل زندگی‌اش تغییر دهد.

  محکومیت مجارستان به پرداخت 15 هزار یورو به یک خانواده افغان
ضرب و شتم شدید پناهجوی ایرانی در قبرس
ضرب و شتم شدید پناهجوی ایرانی در قبرس

پلیس قبرس به موضوع ورود کرده و تحقیقاتی را در رابطه با ضرب و جرح، صدمات سنگین بدنی، داشتن سلاح تهاجمی و توهین آغاز کرده است. پرونده در دادگاه استان لیماسول ثبت شده است و برای متهمان قرار وثیقه ۱۰ هزار یورویی تعیین شده است.
کانال تلگرام «کنسول ایران در قبرس» جمعه ۱۱ شهریور طی مطلب کوتاهی ضمن تایید این حادثه نوشته که «کنسول این نمایندگی» در اولین ساعت پخش ویدیوی ضرب و شتم این زن ایرانی به بیمارستان رفته و از او عیادت کرده است.
کانال کنسول ایران در قبرس هم‌چنین نوشته «روند قانونی برخورد با ضارب و مسببان این امر توسط سفارت جمهوری اسلامی ایران با مراجع ذی‌ربط قبرس در حال پیگیری است.»
این حادثه در شهر لیماسول، واقع در بخش یونانی قبرس اتفاق افتاده است.

Check Also

محکومیت رقیه بیگدلی به حبس تعزیری و مجازاتهای تکمیلی

محکومیت رقیه بیگدلی به حبس تعزیری و مجازاتهای تکمیلی

محکومیت رقیه بیگدلی به حبس تعزیری و مجازاتهای تکمیلی خبرگزاری جامعه آریایی – ایمان افشاری، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *