اذیت و آزار نوکیشان مسیحی
اذیت و آزار نوکیشان مسیحی

عدم تحویل لوازم شخصی شماری از مسیحیان توسط ضابطین قضایی

عدم تحویل لوازم شخصی شماری از مسیحیان توسط ضابطین قضایی

وکیل مدافع چند شهروند مسیحی می‌گوید، «چنین خودسری‌های نشان می‌دهد زور برخی نهادها در پرونده سازی و دیکته کردن سناریوی خود به پرونده متهمان و القاء آن به دادگاه جهت محکومیت و سرکوب موکلین زیاد است».

به گزارش خبرگزاری جامعه آریایی- گزارش‌ها از ایران حاکیست ضابطین قضایی از استرداد وسایل شخصی و تلفن همراه و سایر لوازم ضبط شده «ژوزف شهبازیان» شهروند ارمنی تبار و «سونیا صادق»، «مینا خواجوی قمی»، «انوش آوان آودیان» و «عباس سوری» خودداری می‌کنند.
«ایمان سلیمانی» وکیل مدافع این شهروندان مسیحی می‌گوید:«علی‌رغم درخواست‌های مکرر و دستورات متعدد بازپرس در مرحله تحقیقات مقدماتی و سپس صدور حکم و اتمام پرونده متاسفانه ضابطین با خودسری وسرپیچی از دستورات مقام قضایی و زیر پاگذاشتن حق مالکیت وعدم حق مصادره اموال بدون حکم قضایی بر خلاف قانون از استرداد اموال استنکاف می‌کنند.»
این حقوقدان افزود:«چنین خودسری‌های نشان می‌دهد زور برخی نهادها در پرونده سازی و دیکته کردن سناریوی خود به پرونده متهمان و القاء آن به دادگاه جهت محکومیت و سرکوب موکلین زیاد است.»

رد درخواست تجدیدنظر ژوزف شهبازیان، مینا خواجوی قمی و سمیه صادق

کمتر از یک هفته پیش از این شعبه ۳۶ دادگاه انقلاب درخواست تجدید نظر ژوزف شهبازیان، مینا خواجوی قمی و سمیه صادق را رد کرد.
بر اساس ابلاغیه‌ای که چهارشنبه ۲۶ مردادماه، توسط شعبه ۳۶ دادگاه انقلاب تهران، صادر و به ایمان سلیمانی وکیل مدافع این شهروندان ابلاغ شد ، ژوزف شهبازیان به تحمل ۱۰ سال حبس تعزیری، محرومیت از حقوق اجتماعی، منع خروج از کشور و منع عضویت در دسته جات و گروه ها و تبعید، مینا خواجوی به ۶ سال حبس تعزیزی و سمیه صادق به ۴ سال حبس تعزیری محکوم شد.

  اخبار ۲۱ شهریور ۱۴۰۱

اتهام ترویج مسیحیت صهیونیستی و عضویت در گروه‌های مخالف نظام

این افراد به اتهام «ترویج مسیحیت صهیونیستی» و «عضویت در گروهای مخالف نظام» در موج گسترده‌ای از بازداشت و بازجویی از مسیحیان در تابستان ۱۳۹۹ دستگیر و برای آنها پرونده تشکیل شد.
معصومه قاسمی و سمیه صادق، دو شهروند مسیحی دیگر که مادر و دختر هستند به جزای نقدی محکوم شدند.

Check Also

ژوزف شهبازیان و ملیحه نظری

دو شهروند مسیحی برای تحمل حبس بازداشت شدند

دو شهروند مسیحی برای تحمل حبس بازداشت شدند خبرگزاری جامعه آریایی – دو شهروند مسیحی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *