عدم پذیرش پناهجو در 12 ایالت آلمان
عدم پذیرش پناهجو در 12 ایالت آلمان

عدم پذیرش پناهجو در 12 ایالت آلمان به دلیل کمبود مکان اسکان

عدم پذیرش پناهجو در 12 ایالت آلمان به دلیل کمبود مکان اسکان

در حال حاضر ۱۲ ایالت از ۱۶ ایالت آلمان ظرفیت پذیرش پناهجویان جدید را ندارند. این ایالت‌ها برنامه پذیرش شانر را در حال حاضر متوقف کرده‌اند. وزارت داخله آلمان گفته است که دلیل این امر، ورود تعداد زیاد پناهجویان از اوکراین و کشورهای دیگر در آلمان است.

همچنین گفته شده است که افزایش آمار پناهجویان در مسیر بالکان نیز قابل مشاهده است. سخنگوی وزارت داخله آلمان گفت: «به دلیل تعداد بالای پناهجویان جدید، دوازده ایالت در حال حاضر “سیستم تقسیم اولیه” را متوقف کرده‌اند.» او در ادامه گفته است که ممنوعیت های موقت در پذیرش پناهجویان از جانب ایالت‌ها بعضا وجود داشته است و این امر “غیرعادی نیست“. همچنین به گفته سخنگوی وزارت داخله آلمان، تقسیم پناهجویان تازه وارد هنوز هم امکان پذیر است، زیرا ایالت های بزرگ آلمان هنوز طرفیت پذیرش پناهجویان جدید را دارند و تازه واردان را می پذیرند. او در ادامه توضح داده است که حکومت فدرال با ارائه ۳۱۸ املاک دولتی و بررسی اقدامات حمایتی بیشتر، در این امر ایالات را کمک می کند.

تقریباً دو هفته پیش، وزارت داخله آلمان اعلام کرد که از زمان حمله روسیه به اوکرایین حدود ۹۷۰ هزار پناهجو از اوکراین در آلمان ثبت شده است. در عین حال اشاره شده است که شمار نامعلوم پناهچویان اوکراینی از آلمان به کشور شان و یا دیگر کشور ها سفر کرده اند.

عدم پذیرش پناهجو در اکثر کشورهای اروپایی

معظل کمبود مکان اسکان پناهجویان، مختلص آلمان نیست. اکثر کشورهای اروپای غربی در حال حاضر دچار بحران کمبود مکان اسکان پناهجویان هستند. طی چند روز گذشته در مطلبی کمبود مکان اسکان پناهجویان بلژیک را اطلاع رسانی کرده بودیم. بحران پناهندگی از سال 2015 به اوج خود رسیده است و حمله نظامی روسیه به اوکراین نیز در سال گذشته مزید بر علت شده است. بنابر آمار اعلام شده بیش از 10 میلیون اوکراینی از ابتدای جنگ تا کنون آواره شده‌اند.

  محکومیت مجارستان به پرداخت 15 هزار یورو به یک خانواده افغان

همچنین بخوانید: روند پناهندگی در بلژیک

Check Also

همه چیز در مورد پناهندگی

0 تا 100 پناهندگی؛ هرچیزی که لازم است در مورد پناهندگی و پناهجویی بدانید

0 تا 100 پناهندگی؛ هرچیزی که لازم است در مورد پناهندگی و پناهجویی بدانید به …

یک نظر

  1. آواتار Escort

    A motivating discussion is definitely worth comment. Theres no doubt that that you ought to publish more about this subject matter, it might not be a taboo subject but generally people dont talk about these subjects. To the next! All the best!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *