بازداشت فاطمه ضیایی
بازداشت فاطمه ضیایی

فاطمه ضیایی توسط مأموران وزارت اطلاعات بازداشت شد

فاطمه ضیایی توسط مأموران وزارت اطلاعات بازداشت شد

خبرگزاری جامعه آریایی – در پی یورش ماموران امنیتی به منزل شخصی فاطمه(حوریه)ضیایی، زندانی سیاسی پیشین بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری جامعه آریایی، روز شنبه ۱۹ شهریور ماه ۱۴۰۱، فاطمه(حوریه)ضیایی، ساکن تهران، زندانی سیاسی پیشین، در پی یورش ماموران امنیتی به منزل شخصی وی پس از تفتیش منزل و ضبط برخی لوازم شخصی بازداشت و جهت بازجوئی و تشکیل پرونده قضایی به سلول انفرادی در بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد.‌

یک منبع مطلع در این خصوص گفت:”ماموران امنیتی هنگامی که فاطمه(حوریه)ضیایی در منزل خود مهمان داشت پس از تفتیش منزل و توقیف گوشی های تلفن همراه این فعال سیاسی و مهمانان وی بازداشت شد. وی پس از مدتی در یک‌تماس کوتاه با نزدیکانش اعلام کرد که جهت بازجوئی و تشکیل پرونده به سلول انفرادی در بند۲۰۹ وزارت اطلاعات منتقل شده است.

لازم به ذکر است، فاطمه ضیایی از بیماری ام اس در رنج است که حبس او در سلول انفرادی و محیط زندان باعث افزایش استرس و فشار روحی و روانی به وی می شود و این در حالی است که وی به داروهای خود دسترسی ندارد.

تا لحظه تنظیم این گزارش، از دلایل بازداشت و مصادیق حقوقی اتهامات فاطمه ضیایی اطلاعی در دسترس نیست.‌

فاطمه (حوریه)ضیایی آزاد، در تاریخ ۲۰ فروردین ماه ۱۳۹۸، پس از مراجعه به دایره اجرای احکام دادگاه انقلاب تهران بازداشت و به بند زنان زندان اوین منتقل شد و در تاریخ ۱۸ آبان ماه ۱۳۹۸، پس از سپری کردن دوران محکومیت حبس تعزیری خود از زندان اوبن آزاد شده بود.

  تداوم اعتصاب غذای خالد پیرزاده در زندان تهران بزرگ

این فعال سیاسی در مهر ماه سال ۱۳۹۴ به همراه همسر خود محمود عظیمی، بازداشت و پس از سپری کردن دوران بازجوئی بعد از ۵ ماه با قرار وثیقه ای به مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان آزاد شدند.

با آغاز مراحل دادرسی، فاطمه ضیایی آزاد، توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست ماشالله احمدزاده، به تحمل ۱ سال و ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شد و پس از اعلام اعتراض در اواخر سال ۱۳۹۷ این حکم توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران عینا تایید و وی جهت اجرای تحمل آن بازداشت شد.

همچنین وی در تاریخ ۲ بهمن ماه ۱۳۸۷ از بابت اتهام (تردد به مقر سازمان مجاهدین خلق در عراق) بازداشت و در دی ماه سال ۱۳۸۸ با پایان حبس از زندان آزاد شده بود.

این فعال سیاسی، در ۱۸ خرداد ماه ۱۳۹۲، توسط ماموران امنیتی بازداشت و پس از انتقال به بند امنیتی ۲۰۹ زندان اوین و طی مراحل بازجوئی و تفهیم اتهام در تاریخ ۲۵ مهرماه همان سال آزاد شد.

فاطمه ضیایی آزاد، و از زندانیان سیاسی سابق در ایران است که در فاصله سالهای ۱۳۶۰ تا ۱۳۶۵ به مدت ۵ سال در زندان به سر برده است.

Check Also

اخذ تعهد از خانواده جواد روحی پیش از تحویل جسد؛ اظهارات ضدو‌نقیض مقامات در مورد علت مرگ

اخذ تعهد از خانواده جواد روحی پیش از تحویل جسد؛ اظهارات ضدو‌نقیض مقامات در مورد علت مرگ

به گزارش خبرگزاری جامعه آریایی، پس از انتشار خبر جانباختن جواد روحی سازمان حقوق‌بشرایران خواستارتحقیق …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *