وضعیت وخیم فردین جعفری، شهروند سقزی در بیمارستان شفا
وضعیت وخیم فردین جعفری، شهروند سقزی در بیمارستان شفا

اعتراضات سراسری؛ وضعیت وخیم فردین جعفری، شهروند سقزی در بیمارستان شفا

خبرگزاری جامعه آریایی؛ ۲۵ شهریور ۱۴۰۲: وضعیت جسمانی فردین جعفری، شهروندی که امروز ۲۵ شهریور در سقز هدف گلوله مأموران امنیتی قرار گرفت، وخیم گزارش شده است.

به گزارش خبرگزاری جامعه آریایی فردین جعفری، جوانِ کُرد اهل سقز، امروز در مسیر آرامستان آیچی، حوالی پمپ بنزین جاده بانه (حد فاصل فلکه زندان و آرامستان آیچی) از ناحیه سر هدف گلوله مأموران امنیتی قرار گرفت و از ساعاتی پیش در بیمارستان شفا بستری شده است.

مهدی رمضانی، معاون سیاسی امنیتی استاندار کردستان هم ضمن تأیید شلیک مستقیم مأموران امنیتی به سمت فردین جعفری، در این باره گفته است: «این فرد پس از ورود به منطقه ممنوعه، برابر مقررات از سوی ماموران مورد اصابت گلوله قرار گرفته و زخمی شده است».

از بامداد امروز و هم‌زمان با سالروز قتل (ژینا) مهسا امینی به‌دست مأموران گشت ارشاد، نهادهای امنیتی و نظامیِ جمهوری اسلامی، ضمن بازداشت چند ساعته و ممانعت از خروج امجد امینی، پدر ژینا از منزل و حصر خانگی او، جاده‌ اصلی منتهی به آرامستان آیچی را هم مسدود کرده‌اند و اجازه تردد به شهروندان نمی‌دهند.

همچنین، مأموران امنیتی، با باز کردن یکی از دریچه‌های سد «چراغ ویس» بر روی رودخانه سقز، راه فرعی منتهی به این آرامستان را نیز بسته‌اند.

  آزادی مشروط معین حاجی زاده، زندانی سیاسی

Check Also

اخذ تعهد از خانواده جواد روحی پیش از تحویل جسد؛ اظهارات ضدو‌نقیض مقامات در مورد علت مرگ

اخذ تعهد از خانواده جواد روحی پیش از تحویل جسد؛ اظهارات ضدو‌نقیض مقامات در مورد علت مرگ

به گزارش خبرگزاری جامعه آریایی، پس از انتشار خبر جانباختن جواد روحی سازمان حقوق‌بشرایران خواستارتحقیق …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *