منصورمردانی خراجی و محمود مردانی خراجی
منصورمردانی خراجی و محمود مردانی خراجی

فولادشهر اصفهان؛ بازداشت دو نوکیش مسیحی

به گزارش خبرگزاری جامعه آریایی به نقل از محبت نیوز – منصور مردانی خراجی و محمود مردانی خراجی، دو نوکیش مسیحی، در حین برگزاری مراسم جشن کریسمس، در یک کلیسای خانگی در فولادشهر اصفهان بازداشت شده و با گذشت یک ماه هنوز هیچ اطلاعی از محل نگهداری آنان در دست نیست.

منصور مردانی خراجی ۴۲ ساله و برادرش محمود مردانی خراجی ۴۰ ساله، روز چهارشنبه اول دی ماه ۱۴۰۰ در یورش لباس شخصی‌های امنیتی به یک کلیسا خانگی در فولادشهر اصفهان بازداشت شدند. ده نفر در این مراسم حضور داشتند که فقط این دو نفر توسط مأموران امنیتی به محل نامعلومی برده شدند.

نوکیشان مسیحی از داشتن کلیسا ساختمانی محروم بوده و برای دعا و یا برگزاری مراسمی مانند کریسمس در منازل یکدیگر جمع می‌شوند.

مأموران امنیتی حکومت به کلیساهای خانگی و منازل مسیحیان فارسی‌زبان حمله کرده و آنها را مورد اذیت و آزار قرار می‌دهند. کریسمس از جمله ایامی است که در سال‌های گذشته مسیحیان فارسی‌زبان هدف مأموران اطلاعاتی قرار گرفته‌اند.

منبعی نیز به محبت نیوز گفته «دقایقی بعد از شروع مراسم دعا و نیایش مأموران وارد محل شدند و اجازه خروج را به هیچ‌کس ندادند. مأموران امنیتی که لباس شخصی بر تن داشتند پس از بازرسی بدنی حاضرین، تلفن‌های همراه آنها را ضبط و توقیف کردند. سپس اسم و مشخصات تمام افراد را ثبت کرده و شروع به بازجویی از آنها کردند.»

این دو برادر که گچ‌کار هستند در اصفهان و حومه آن مشغول بودند.

اخیراً کمپینی به ابتکار عمل گروهی از نوکیشان مسیحی زندانی و با عنوان کمپین «کلیسا حق همه مسیحیان است»، راه اندازی شده است. دستکم ۳۳ کلیسا تاکنون از این کمپین حمایت کرده‌اند

  جداکردن فرزند از پدر و مادرش جدیدترین مورد نقض حقوق بشر در دادگاه‌های جمهوری اسلامی

طبق اخرین گزارش سازمان مسیحی «درهای باز»، ایران نهمین کشور «مسیحیت ستیز» جهان است.

Check Also

ژوزف شهبازیان و ملیحه نظری

دو شهروند مسیحی برای تحمل حبس بازداشت شدند

دو شهروند مسیحی برای تحمل حبس بازداشت شدند خبرگزاری جامعه آریایی – دو شهروند مسیحی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *