محکومیت زینب موسوی به تحمل ۲ سال حبس تعزیری
محکومیت زینب موسوی به تحمل ۲ سال حبس تعزیری

محکومیت زینب موسوی به تحمل ۲ سال حبس تعزیری

محکومیت زینب موسوی به تحمل ۲ سال حبس تعزیری

خبرگزاری جامعه آریایی – امروز یکشنبه ۱۳آذر ماه ۱۴۰۱، دادگاه انقلاب قم، با صدور دادنامه ای زینب موسوی، با نام هنری (امپراطور کوزوو) را به تحمل حبس تعزیری محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری جامعه آریایی، طی روزهای اخیر، زینب موسوی با نام هنری امپراطور کوزکو، کمدین و فعال هنری، توسط دادگاه انقلاب استان قم، به تحمل ۲ سال حبس تعزیری محکوم شد.

این هنرمند با انتشار متنی در صفحه شخصی خود بدون اشاره به اتهامات خود نوشت:”باید براساس رای بدوی دادگاه ۲ سال به زندان بروم. البته این حکم بدوی است و ممکن است در دادگاه تجدیدنظر تغییر کند.”

لازم به ذکر است، زینب موسوی، در تاریخ ۲۰ مهر ماه ۱۴۰۱، توسط نیروهای امنیتی در استان قم‌ بازداشت و جهت بازجوئی به بازداشتگاه یکی از ارگانهای امنیتی منتقل و اواخر آبان ماه ۱۴۰۱، پس از اتمام بازجوئی ها و تفهیم اتهام با تودیع وثیقه آزاد شد.

زینب موسوی، یکی از نخستین زنان مجری استندآپ کمدی در ایران است که برنامه مهیج و طنز بسیاری خوبی را ارائه می کند.

سرکوب آزادی بیان و اندیشه، ناقض ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است. در این مفاد قانونی بر حق افراد بر انتشار افکار، عقاید، نظریات و دیدگاههای سیاسی و عقیدتی بدون محدودیت مرزی تاکید شده است.

عدم امکان دسترسی به وکیل و محرومیت فرد از دسترسی به سایر ملزومات در یک فرآیند دادرسی ناقض ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است.

  کیفرخواست ۱۰ تَن از بازداشت شدگان‌ اعتراضات سراسری در کرج صادر شد

همچنین برخورداری افراد از حق دادرسی عادلانه توسط قاضی، بازجو و بازپرس بیطرف از جمله حقوقی است که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر به آن تاکید شده است.

در ماده ۵ از قانون آئین دادرسی کیفری بر اطلاع یافتن متهم در اسرع وقت از اتهامات انتسابی و فراهم کردن حق دسترسی به وکیل و سایر حقوق دفاعی مذکور در قانون تاکید شده است.

Check Also

اعتراضات سراسری؛ بیش از 234 کشته تا کنون/29 کودک

مروری بر تحولات اخیر

به قلم: علیرضا حسن زاده نیسی -نه، این‌بار دست‌وپا زدن فایده‌ای ندارد! همانطور که پیش‌بینی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *