محکومیت پریسا جدی به تحمل حبس تعزیری
محکومیت پریسا جدی به تحمل حبس تعزیری

محکومیت پریسا جدی به تحمل حبس تعزیری

محکومیت پریسا جدی به تحمل حبس تعزیری

خبرگزاری جامعه آریایی – امروز سه شنبه ۸آذر ماه ۱۴۰۱، شعبه اول دادگاه انقلاب در شهرستان مغان از توابع استان اردبیل با صدور دادنامه ای پریسا جدی را به تحمل حبس محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری جامعه آریایی، طی روزهای اخیر، پریسا جدی، فعال اینستاگرامی، ساکن شهرستان مغان از توابع استان اردبیل، توسط شعبه اول دادگاه انقلاب این شهرستان به تحمل ۳ ماه حبس تعزیری محکوم شد.

براساس این حکم که اخیرا به پریسا جدی ابلاغ شده وی از بابت اتهام(تبلیغ علیه نظام) به تحمل ۳ ماه حبس تعزیری محکوم شد.

لازم به ذکر است، پریسا جدی، در تاریخ ۲۷ مهر ماه ۱۴۰۰، با دریافت تماس تلفنی از سوی اداره اطلاعات شهرستان مغان احضار و از بابت انتشار مطالبی که در صفحه شخصی اینستاگرام خود منتشر کرده بود تحت بازجویی قرار گرفته بود.

اعتراض گسترده شهروندان به سوءمدیریت و ناتوانی در احیای دریاچه ارومیه با واکنش‌های گسترده از سوی شهروندان به خصوص ساکنان استانهای شمال غرب ایران مواجه شد.‌

در ماده ۵ از قانون آئین دادرسی کیفری بر اطلاع یافتن متهم در اسرع وقت از اتهامات انتسابی و فراهم کردن حق دسترسی به وکیل و سایر حقوق دفاعی مذکور در قانون نیز مورد تاکید قرار گرفته است.

ممانعت از دسترسی متهم به وکیل در مراحل بازجویی، بازپرسی و دادرسی، ناقض ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است.

همچنین، برخورداری افراد از حق روند دادرسی عادلانه از جمله حقوق سلب نشدنی است که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر به آن تاکید شده است.

  ابلاغ کیفرخواست سپیده رشنو در دادگاه انقلاب تهران

Check Also

محکومیت رقیه بیگدلی به حبس تعزیری و مجازاتهای تکمیلی

محکومیت رقیه بیگدلی به حبس تعزیری و مجازاتهای تکمیلی

محکومیت رقیه بیگدلی به حبس تعزیری و مجازاتهای تکمیلی خبرگزاری جامعه آریایی – ایمان افشاری، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *