ماجرای مهسا امینی
ماجرای مهسا امینی

مرگ مهسا امینی لکه ننگ دیگری بر چهره جمهوری اسلامی

مرگ مهسا امینی لکه ننگ دیگری بر چهره جمهوری اسلامی

خبرگزاری جامعه آریایی – امروز جمعه 25 شهریور 1401، مهسا امینی دختر جوانی که توسط گشت ارشاد دستگیر شده بود و بر اثر شدت ضرب و جرح به کما رفته بود، جان باخت.

​​​​​​​مهسا امینی دختر 22 اهل شهر سنندج که روز چهارشنبه هفته جاری توسط نیروهای گشت ارشاد پلیس ایران در بزرگراه شهید حقانی تهران دستگیر و بر اثر ضرب و جرح نیروهای گشت ارشاد به حالت کما درآمده بود، در بیمارستان کسری جان باخت.

به گزارش روزنامه اینترنتی «فراز دیلی»، دایی مهسا امینی، فوت وی را تایید کرده است. او پیش از این گفته بود: مغزش که از کار افتاده بود. قلبش هم حالا دیگر نیمه‌فعال شده و کلیه‌هایش هم دیگر کار نمی‌کنند. . دکترها گفتند فقط دعا کنید!

این حادثه با اعتراض گسترده فعالان مدنی و سیاسی، از جمله شماری از نمایندگان سابق و کنونی مجلس ایران در پی داشته و رئیس‌جمهور سیدابراهیم رئیسی طی دستوری از حمد وحیدی وزیر کشور دولتش خواهان پیگیری و بررسی ماجرا شده است.

پیش از این پلیس طی اطلاعیه ای اعلام کرده بود که مهسا امینی پس از دستگیری برای گذراندن دوره یک ساعته «توجیه و آموزش» در اختیار ضابطین قضایی بوده است که در مدت کمتر از 2 ساعت به کما رفت.

پلیس این حادثه را اینگونه توجیه نموده است که مهسا امینی دچار حمله قلبی شده است ولیکن به گفته کارشناسان و برخی از پزشکان تصویر خون لخته شده ای که از گوش مهسا در تک عکس او روی تخت بیمارستان در دسترس است، نشان میدهد که بر اثر برخورد جسم سخت دچار خونریزی مغزی شده است.

  کشف حجاب مشتریان عامل پلمب یک کافی شاپ در یزد
مهسا امینی ارشاد شد...
مهسا امینی ارشاد شد…

مهسا امینی که طی 2 روز گذشته در بیمارستان کسری بستری شده بود، پس از اینکه خبر مرگ مغزی او توسط دایی‌اش تأیید شد، خبر مرگ وی نیز منتشر گردید.

در سالهای پیش نیز مرگ تعداد زیادی بر اثر شکنجه در زندانهای ایران ثبت گردیده بود. اما در آخرین اثر، اینبار مرگ دختری 22 ساله به خاطر حجاب توسط جمهوری اسلامی رقم خورد.

طبق فایل صوتی که از مادر مهسا در بیمارستان کسری به دست ما رسیده است، ایشان میگوید: “دخترم مانتو گشادی به تن داشت و مانتو بلند بود در حدی که روی زمین کشیده میشد. و روسری او نیز گشاد بود و او حجاب خود را رعایت کرده بود.”

Check Also

محکومیت رقیه بیگدلی به حبس تعزیری و مجازاتهای تکمیلی

محکومیت رقیه بیگدلی به حبس تعزیری و مجازاتهای تکمیلی

محکومیت رقیه بیگدلی به حبس تعزیری و مجازاتهای تکمیلی خبرگزاری جامعه آریایی – ایمان افشاری، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *