منوچهر بختیاری در زندان قزوین دست به اعتصاب زد
منوچهر بختیاری در زندان قزوین دست به اعتصاب زد

منوچهر بختیاری در زندان قزوین دست به اعتصاب زد

خبرگزاری جامعه آریایی ـ منوچهر بختیاری، زندانی سیاسی و پدر پویا بختیاری از جان‌باختگان اعتراضات سراسری آبان ۹۸، در اعتراض به ممنوعیت تماس، ملاقات و عدم رسیدگی پزشکی، در زندان قزوین دست به اعتصاب زده است.

به گزارش خبرگزاری جامعه آریایی، منوچهر بختیاری، پدر پویا بختیاری از جانباختگان اعتراضات سراسری آبان ۹۸، در زندان قزوین دست به اعتصاب زد.

سارا عباسی، همسر منوچهر بختیاری با اشاره به اینکه امروز سومین رو اعتصاب وی است، اعلام کرد: امروز چهارشنبه ۱۶ فروردین ۱۴۰۲، آقای بختیاری در یک تماس تلفنی کوتاه با من اعلام کرد، “در اعتراض به ممنوعیت تماس و ملاقات بیش از یک ساله خود و عدم رسیدگی پزشکی، دست به اعتصاب غذا زده است.”
به گفته وی، منوچهر بختیاری در حالی اعتصاب کرده که “نیاز به عمل جراحی” دارد. همچنین “دیوان عالی کشور نامه ای مبنی بر آزادی آقای بختیاری صادر کرده است و علیرغم نامه و نظریه پزشکی قانونی جهت انجام مراحل درمان در خارج از زندان” منوچهر بختیاری کماکان در زندان محبوس و از خدمات درمانی مناسب محروم مانده است.

پیشتر یک منبع مطلع در خصوص شرایط جسمانی این زندانی گفته بود: “آقای بختیاری از بیماری های کلیوی، پروستات، فتق و گوارشی رنج میبرد و بهداری زندان صرفا به تجویز چند قرص اکتفا کرده و وی از دسترسی به درمان تخصصی و مناسب محروم است.” به گفته این منبع مطلع “براساس نظریه پزشکی قانونی از تاریخ ۱ آبان ماه ۱۴۰۱، سه ماه جهت انجام اقدامات درمانی منوچهر بختیاری صادر شده است، اما دادستان کرج با اعزام وی به مرخصی درمانی ممانعت کرده و به ایشان اجازه خروج از زندان را نمیدهند.”

  محکومیت فریبا کمال آبادی و مهوش ثابت شهریاری به ۲۰ سال حبس تعزیری

تیرماه ۱۴۰۱، منوچهر بختیاری به زندان مرکزی قزوین منتقل شده بود.

منوچهر بختیاری در تاریخ ۹ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰، توسط نیروهای امنیتی همراه با ضرب و شتم در منزل شخصی خود واقع در تهران بازداشت شد.

وی نهایتا توسط دادگاه انقلاب به ۳ سال و ۶ ماه حبس، ۲ سال و ۶ ماه تبعید و ۲ سال ممنوعیت خروج از کشور محکوم شده و از بازداشتگاه یکی از نهاد‌های امنیتی به ندامتگاه مرکزی کرج منتقل شد.

آقای بختیاری پیشتر نیز به دلیل فعالیت‌های خود سابقه بازداشت داشته است.

منوچهر بختیاری، پدر پویا بختیاری اعلام کرد که پسر ۲۷ ساله‌اش در جریان اعتراضات آبان ۹۸ در فاز ۴ مهرشهر کرج به ضرب گلوله کشته شد. به گفتهٔ او، پویا به همراه خواهر و مادرش در دومین روز از اعتراضات مردمی به افزایش قیمت بنزین به راهپیمایی معترضان پیوست که جمجمه‌اش هدف گلوله قرار گرفت و پیش از رسیدن به بیمارستان جان باخت. پویا بختیاری (زاده ۱۹ شهریور ۱۳۷۱ – درگذشتهٔ ۲۵ آبان ۱۳۹۸ در مهرشهر کرج) یکی از کشته‌شدگان اعتراضات سراسری ۱۳۹۸ ایران است.

Check Also

اخذ تعهد از خانواده جواد روحی پیش از تحویل جسد؛ اظهارات ضدو‌نقیض مقامات در مورد علت مرگ

اخذ تعهد از خانواده جواد روحی پیش از تحویل جسد؛ اظهارات ضدو‌نقیض مقامات در مورد علت مرگ

به گزارش خبرگزاری جامعه آریایی، پس از انتشار خبر جانباختن جواد روحی سازمان حقوق‌بشرایران خواستارتحقیق …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *