میلان حقیقی با 3 گلوله جنگی کشته شد
میلان حقیقی با 3 گلوله جنگی کشته شد

میلان حقیقی با 3 گلوله جنگی کشته شد

میلان حقیقی با 3 گلوله جنگی کشته شد

به گزارش خبرگزاری جامعه آریایی، میلان حقیقی 21 ساله در 30 شهریور 1401 در شهر اشنویه با 3 گلوله جنگی کشته شد. او که در اعتراض به قتل حکومتی مهسا امینی به خیابان آمده بود توسط نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی به قتل رسید.

پدر میلان حقیقی در مصاحبه با رادیو فردا نکاتی را در خصوص مرگ فرزندش متذکر شده است.

سلیم حقیقی پدر میلان حقیقی، که در اعتراضات شهر اشنویه هدف گلوله ماموران حکومتی قرار گرفته و کشته شد در گفت‌وگو با رادیو فردا می‌گوید که فرزندش بر اثر اصابت سه گلوله جنگی جان باخته است.

آقای حقیقی می‌گوید که میلان حقیقی، خواستار تغییر نظام جمهوری اسلامی بود و مثل هر جوان دیگر می‌خواست با شرکت در اعتراضات مردمی نقشی در آرمان‌های خود داشته باشد.

میلان حقیقی، ۲۱ ساله و متولد گوتنبرگ سوئد بود. او روز چهارشنبه، سی‌ام شهریور در اشنویه هدف گلوله قرار گرفته و جان باخت. پدرش می‌گوید: هم میلان و هم مهسا [امینی] را این نظام کشته است.

سلیم حقیقی، نویسنده و مترجم کردی است، خبر کشته شدن فرزندش را در فیسبوکش منتشر کرده و او را شهید خوانده است. آقای حقیقی نوشته است که به میلان و دیگر جوانانی که «جان پاکشان را فدای خاک و وطن و آرمان‌های والایشان کرده‌اند» افتخار می‌کند.

سلیم حقیقی در ادامه میگوید که برادرش ایوب حقیقی هم در اشنویه توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده و خبری از وضعیت او در دست نیست.

صدرالدین لیتانی، امین معروفی، عبدالسلام قادر گلوان دیگر جانباختگان شهر اشنویه هستند. امین معروفی تنها ۱۶ سال داشت.

  آغاز تظاهرات سراسری؛ چهارمین روز اعتراضات به قتل مهسا امینی

اعتراضات در ایران به جان باختن مهسا امینی در بازداشت گشت ارشاد، وارد دومین هفته خود شده اما هیچ آمار دقیقی از جانباختگان این اعتراضات در دست نیست. رادیو فردا تاکنون هویت ۳۲ تن از جانباختگان را تأیید کرده است.

Check Also

اخذ تعهد از خانواده جواد روحی پیش از تحویل جسد؛ اظهارات ضدو‌نقیض مقامات در مورد علت مرگ

اخذ تعهد از خانواده جواد روحی پیش از تحویل جسد؛ اظهارات ضدو‌نقیض مقامات در مورد علت مرگ

به گزارش خبرگزاری جامعه آریایی، پس از انتشار خبر جانباختن جواد روحی سازمان حقوق‌بشرایران خواستارتحقیق …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *