نجات صدها پناهجو در مدیترانه
نجات صدها پناهجو در مدیترانه

نجات صدها پناهجو در مدیترانه توسط گارد ساحلی ایتالیا

نجات صدها پناهجو در مدیترانه توسط گارد ساحلی ایتالیا

خبرگزاری جامعه آریایی گارد ساحلی ایتالیا حدود ۶۰۰ مهاجر را از وضعیت اضطراری در بحیره مدیترانه نجات داده و به جزیره سیسیل منتقل کرد. مهاجرانی که توسط قایق‌ها به ایتالیا می‌آیند، در هشت ماه امسال نسبت به سال گذشته افزایش آشکار یافته است.

چنانچه گارد ساحلی ایتالیا در شهر پوتسایو گزارش داده است، دو کشتی حامل حدود ۳۵۰ و ۲۵۰ مهاجر به سیسیل رسیدند.

همچنین سازمان داکتران بدون مرز گزارش داده است که کشتی «جئو بارنتس» متعلق به این سازمان امدادی با ۱۰۶ مهاجر به روز چهارشنبه به ساحل شهر تارانتور رسیده است.

سرنشینان کشتی «جئو بارنتس» این مهاجران را به روز یک شنبه از غرق شدن نجات دادند. این کشور در موقعیت بسیار دور از شهر ساحلی تارانتور قرار داشت و به این دلیل کشتی صبحگاه چهارشنبه به ساحل شهر رسید.

براساس گزارش وزارت داخله ایتالیا، در سال روان تا به حال بیش از ۵۱ هزار مهاجر توسط قایق ها به این کشور رسیده اند. این رقم آشکارا بیشتر از تعداد مهاجران در همین مدت زمانی در سال قبل می باشد. در سال گذشته در همین مدت زمانی حدود ۳۶ هزار و ۵۰۰ مهاجر به ایتالیا رسیده بودند.

بسیاری از مهاجران بعد از رسیدن به ایتالیا می خواهند به دیگر کشورهای اتحادیه اروپا بروند. احزاب راستگرا در ایتالیا در مبارزات انتخاباتی علیه عملیات نجات سازمان های امدادی تبلیغ می کنند و می خواهند از آمدن مهاجران جلوگیری کنند.

ماتئو سالوینی، رهبر حزب لگا، این سازمان ها را متهم کرده که با قاچاقبران انسان همکاری می کنند.

  ضرب و شتم شدید پناهجوی ایرانی در قبرس

براساس یک نظرسنجی، ائتلاف احزاب محافظه کار و راستگرایان در انتخابات پارلمانی ۲۵ سپتمبر برنده خواهد شد. چنین پیشامدی پیامدهای منفی برای عملیات نجات مهاجران خواهد داشت.

 

Check Also

همه چیز در مورد پناهندگی

0 تا 100 پناهندگی؛ هرچیزی که لازم است در مورد پناهندگی و پناهجویی بدانید

0 تا 100 پناهندگی؛ هرچیزی که لازم است در مورد پناهندگی و پناهجویی بدانید به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *