نجات پناهجویان در مدیترانه
نجات پناهجویان در مدیترانه

نجات پناهجویان – نجات حدود 1500 پناهجو در دریای مدیترانه

نجات پناهجویان – نجات حدود 1500 پناهجو در دریای مدیترانه

خبرگزاری جامعه آریایی – صدها مهاجر که آنان را خطر غرق شدن در دریای مدیترانه تهدید می‌کرد، نجات داده شدند. این پناهجویان در تلاش بودند که به قلمرو اتحادیه اروپا برسند.

سازمان های مددرسان می‌گویند که توانسته اند به تازگی حدود ۱۵۰۰ مهاجر را در بحیره مدیترانه از آب بیرون بکشند. این مهاجران در کشتی های نجات به سر می‌برند تا به یک بندر امن پیاده شوند.

کشتی موسوم به “جیو بارنتس” که مدیریت آن را پزشکان بدون مرز به عهده دارد ۶۵۹ نفر را حمل می‌کند. در کشتی اوشین وایکنگ که مربوط به سازمان “اس او اس مدیترانه” است، ۳۸۷ نفر حضور دارند. در کشتی “سی واچ ۳” که متعلق به سازمان “سی واچ” است ۴۳۸ مهاجر نجات یافته به سر می‌برند.

سازمان سی واچ گفته است، مقام های ایتالیایی برای آنان اجازه داده اند که در بندر تارانتو، در جنوب این کشور لنگر بیندازد.

این سازمان در صفحه تویتر خود نوشته است: «تسکین از یک سو و دلسردی از سوی دیگر، زیرا رسیدن به آنجا تقریباً دو روز طول می‌کشد. زمان غیرضروری بیشتری که سرنشینان کشتی باید در گرما تحمل کنند.»

در هفته های اخیر، هزاران مهاجران به جزایر لامپدوسا و سیسیل در ایتالیا رسیده اند. اغلب این مهاجران سفر خطرناک دریایی شان را به وسیله قایق‌های غیرمعیاری یا کشتی های ماهیگیری آسیب پذیر آغاز کرده اند. بسیاری از این مهاجران به کمک سازمان های مددرسان غیردولتی یا گارد ساحلی ایتالیا از دریا نجات داده می‌شوند.

وزارت داخله ایتالیا گفته است که در بیش از شش ماه گذشته امسال، نزدیک به ۳۹ هزار مهاجر از مسیر دریا وارد ایتالیا شده اند. این رقم در زمان مشابه سال گذشته به ۲۷ هزارو ۷۷۱ نفر می‌رسید. در کمتر از هفت ماه سال ۲۰۲۰ نزدیک به ۱۳ هزار نفر به ایتالیا رسیده بودند.

  همه چیز درباره پناهندگی در آلمان 2022

 

Check Also

همه چیز در مورد پناهندگی

0 تا 100 پناهندگی؛ هرچیزی که لازم است در مورد پناهندگی و پناهجویی بدانید

0 تا 100 پناهندگی؛ هرچیزی که لازم است در مورد پناهندگی و پناهجویی بدانید به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *