نجات 203 پناهجو توسط ترکیه در دریا
نجات 203 پناهجو توسط ترکیه در دریا

نجات ۲۰۳ پناهجو در دریا توسط نگهبانان ساحلی ترکیه

نجات ۲۰۳ پناهجو در دریا توسط نگهبانان ساحلی ترکیه

نگهبانان ساحلی ترکیه اعلام کردند که ۲۰۳ مهاجر را از آب‌های ازمیر در غرب کشور، نجات دادند. ۱۸۱ تن از این مهاجران توسط نیروهای مرزبانی یونان به سوی آب‌های ترکیه عقب رانده شده‌ بودند و ۲۲ تن دیگر تلاش داشتند خود را به جزایر یونان برسانند.

به گزارش روزنامه دیلی صباح، نگهبانان ساحلی ۱۸۱ مهاجر عقب رانده شده از مرز یونان را در آب‌های استان ازمیر در سفری حصار، مندرس، قره بورون و چشمه پیدا کردند. این مهاجران سوار شش کشتی و چهار قایق بادبانی بودند.

نگهبانان ساحلی همزمان ۲۲ مهاجر دیگر را که می‌خواستند با کشتی خود را به جزایر یونان برسانند در منطقه سفری حصار پیدا کردند.

همه مهاجران نجات داده شده به یک مرکز مهاجران در استان ازمیر انتقال داده شدند.

شمار زیادی از پناهجویان آفریقای شمالی، آسیا و خاورمیانه تلاش دارند از طریق ترکیه وارد یونان و سایر کشورهای اروپایی شوند. بخشی از این پناهجویان افغان‌ها و ایرانیان هستند که به دنبال رسیدن به اروپا و درخواست پناهندگی از کشورهای اروپای غربی هستند.

معمولاً مهاجران با کشتی از رودخانه مرزی مریچ (رودخانه ایوروس) و دریای اژه وارد یونان می‌شوند.

سازمان‌های خیریه همواره یونان را متهم می‌کنند که مهاجران را از مرزهایش به سوی ترکیه عقب می‌راند.

نوتیس میتاراکی، وزیر امور مهاجرت یونان روز یکشنبه گذشته بار دیگر دست داشتن نیروهای مرزی یونان در عقب راندن مهاجران را رد کرد. او با این حال گفت که آتن از آغاز سال از ورود ۱۲۴ هزار مهاجر غیرقانونی جلوگیری کرده است.

  50 میلیون نفر در معرض استثمار مدرن قرار دارند

به گفته وزیر مهاجرت یونان تنها در ماه آگوست حدود ۵۰ هزار مهاجر قصد داشتند وارد یونان شوند.

به گزارش دیلی صباح، مقام‌های ترکیه می‌گویند که طی دوسال گذشته ۴۱ هزار مهاجر را از دریا نجات داده‌اند. بخش عمده این مهاجران از مرزهای یونان عقب رانده شده بودند.

ترکیه به نوبه خود اقدامات علیه پناهجویان غیرقانونی را تشدید کرده ‌است. به گفته مقام‌ها، از آغاز سال بیش از ۷۵ هزار پناهجو غیرقانونی اخراج شده اند و از ورود حدود ۲۰۵ هزار مهاجر به این کشور جلوگیری شده است.

Check Also

عدم پذیرش پناهجو در 12 ایالت آلمان

عدم پذیرش پناهجو در 12 ایالت آلمان به دلیل کمبود مکان اسکان

عدم پذیرش پناهجو در 12 ایالت آلمان به دلیل کمبود مکان اسکان در حال حاضر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *