محمد گلباز
محمد گلباز

کرج؛ بازداشت نوکیش مسیحی محمد گلباز

به گزارش خبرگزاری جامعه آریایی به نقل از ماده 18، محمد گلباز، نوکیش مسیحی، روز شنبه هشتم مرداد ماه، توسط مأموران امنیتی در کرج بازداشت و به مکان نامعلومی در این شهر منتقل شده است.

در این روز ۱۵ مأمور امنیتی به خانه والدین آقای گلباز برای بازداشت وی هجوم بردند، ولی این نوکیش مسیحی که در خانه جداگانه ای زندگی می‌کند، در آنجا حضور نداشت.

مأموران امنیتی، تصویری از عیسی مسیح را در منزل پدر و مادر محمد گلباز که مسیحی نیستد، پیدا و ضبط کردند. این مأموران امنیتی سپس به مغازه تعمیر موتور وی رفتند.

نیروهای امنیتی این شهروند مسیحی را ابتدا به منزلش برده، و پس از تفتیش خانه، محمد را به مکانی نامعلوم بردند. لپ تاپ آقای گلباز نیز توقیف شده‌است.

این نوکیش مسیحی که در محل نامعلومی در کرج، در بازداشت بسر می‌برد، دو روز پیش به خانواده اش برای اولین بار تماس تلفنی داشته است. هنوز مشخص نیست چه اتهاماتی علیه وی مطرح شده‌است.

اخیراً فشار به شهروندان مسیحی به ویژه نوکیشان تشدید شده‌است. طبق گزارش‌ها، مأموران اطلاعات سپاه، روز یکشنبه پنجم تیرماه، به یک کلیسای خانگی در نیشابور هجوم برده و چهار نوکیش مسیحی از جمله غلامرضا کیوان منش را بازداشت کردند.

حکم‌های سنگینی نیز علیه شهروندان مسیحی از حمله ژوزف شهبازیان و آنوشاوان آودیان، دو شهروند ارمنی، به دلیل فعالیت صلح آمیز دینی صادر شده‌است.

جمهوری اسلامی در طول 43 سال حیات خود، هیچگاه از ظلم و ستم به اقلیت های دینی و مذهبی فروگذار نکرده و به صورت مستمر و سیستماتیک اقلیت های دینی و قومی را مورد فشار قرار میدهد.

  پناهندگان ترکیه؛ خطر دیپورت یک خانواده نوکیش مسیحی به ایران

Check Also

ژوزف شهبازیان و ملیحه نظری

دو شهروند مسیحی برای تحمل حبس بازداشت شدند

دو شهروند مسیحی برای تحمل حبس بازداشت شدند خبرگزاری جامعه آریایی – دو شهروند مسیحی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *