خبرهای امروز 20 شهریور 1401
خبرهای امروز 20 شهریور 1401

اخبار 20 شهریور 1401

20 شهریور 1401 – اخبار حقوق بشر، آزادی ادیان، آزادی اندیشه، آزادی‌های فردی و اجتماعی و…

برگزاری جلسه بازپرسی فریبا اسدی در پرونده جدید

فریبا(نیکتا)اسدی، زندانی سیاسی محبوس در زندان اوین از بابت پرونده ای که در پی درگیری لفظی او با مامور همراه وی در بیمارستان بر علیه وی تشکیل شده بود در شعبه ۳ بازپرسی دادسرای ناحیه ۳۳ تهران تفهیم اتهام شد.‌ او در حال تحمل دوران حبس تعزیری ۱ ساله خود به اتهام (فعالیت تبلیغی علیه نظام) است.

پیدا شدن یک نوزاد رها شده در استان یزد

دکتر محمود نوری، فوق تخصص نوزادان و معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یزد از پیدا یک نوزاد تازه متولد شده در یک ساختمان نیمه کاره در این شهر خبر داد.‌
معاون سابق درمان دانشگاه علوم پزشکی یزد در این خصوص اعلام کرد: “پسر بچه ای ۳روز قبل در زیر زمین یکی از ساختمان های در حال ساختی در نزدیکی بیمارستان صدوقی یزد رها شده بود. کارگران ساختمانی وقتی صبح همان روز به محل کار می آیند متوجه صدایی در زیر زمین شده و با نوزادی مواجه شدند که بر روی خاک قرار داشت.”

آزادی زندانی سیاسی رضا بیجوند از بازداشت شدگان اعتراضات آبان 1398

زندانی سیاسی و از بازداشت شدگان اعتراضات آبان ۱۳۹۸، محبوس در اندرزگاه ۶ (بند۳۵۰) زندان اوین، پس از تحمل بخشی از مجموع حبس تعزیری خود بطور مشروط آزاد شد.
لازم به ذکر است، رضا بیجوند، در تاریخ ۲۲ آذر ماه ۱۳۹۸، به اتهام حضور و فعالیت در اعتراضات آبان ماه همان سال در ملارد از توابع شهرستان شهریار پس شناسایی از طریق دوران های کنترل ترافیک، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از انتقال به بازداشتگاه امنیتی وزارت اطلاعات و طی‌ مراحل بازجویی به تیپ ۵ زندان تهران بزرگ منتقل شده بود.

  اخبار ۲۶ شهریور ۱۴۰۱

اجرای حکم اعدام یک زندانی در زندان مرکزی اصفهان

حسن آقامحمدی، متولد: ۱۳۷۴، اهل مینادشت، زندانی متهم به قتل عمد و محبوس در زندان دستگرد استان اصفهان اعدام شد.‌ حسن آقامحمدی از 3 سال قبل در زندان به سر میبرد.

Check Also

خبرهای امروز 25 شهریور 1401

اخبار ۲۵ شهریور ۱۴۰۱

اخبار ۲۵ شهریور ۱۴۰۱ مرگ مهسا امینی لکه ننگ دیگری بر چهره جمهوری اسلامی مهسا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *