هادی رحیمی
هادی رحیمی

4 سال حبس برای نوکیش مسیحی هادی رحیمی

به گزارش خبرگزاری جامعه آریایی، هادی رحیمی نوکیش مسیحی ساکن رشت، در روز یکشنبه ۱۹ دی ماه، برای تحمل چهار سال زندان راهی زندان اوین شد. آقای رحیمی و سه نوکیش مسیحی دیگر در مرداد ماه ۱۳۹۹، به دلیل فعالیت مسالمت‌آمیز عقیدتی و به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی»، «ترویج مسیحیت صهیونیستی» و «شرکت در جلسات کلیساهای خانگی» مجموعاً به ۱۳ سال زندان محکوم شدند.

آقای رحیمی، ۳۲ ساله، و یک دختر ۹ ماهه دارد.

این چهار نوکیش مسیحی در بهمن ماه ۹۸، در پی هجوم مأموران امنیتی به یک منزل دستگیر شده و از آنها در همان محل بازجوهای اولیه به عمل آمد. پس از توقیف وسایل و مدارک شخصی به آنها گفته شده بود که به زودی به دادگاه احضار خواهند شد.

احضار تلفنی نوکیشان مسیحی

در پی یک احضار تلفنی، شعبه ۱۰ دادگاه انقلاب رشت در تاریخ ۲۴ اردیبهشت ماه ۹۹، و پس از تفهیم اتهام، برای هر کدام از این نوکیشان ۵۰۰ میلیون تومان قرار وثیقه تعیین کرد. انها قادر به تأمین قرار وثیقه نشده و روز ۲۵ اردیبهشت ماه به زندان فرستاده شدند.

اتهامات نوکیش مسیحی هادی رحیمی

اتهامات آنها در رابطه با عضویتشان در کلیسای خانگی موسوم به «کلیسای ایران» در رشت است. تعدادی دیگر از اعضای این کلیسای خانگی از جمله یوسف ندرخانی، یکی از رهبران این کلیسای خانگی، محمدرضا (یوهان) امیدی، زمان (صاحب) فدایی و شهروز اسلام دوست هم‌اکنون زندانی هستند.

با کاهش قرار وثیقه، هادی رحیمی و سه نوکیش مسیحی دیگر در اردیبهشت و خرداد ماه ۹۹ با قرار وثیقه آزاد شدند.

  وضعیت مسیحیان ایران در خارج از کشور

پس از صادر شدن حکم زندان برای این نوکیشان مسیحی، مروین توماس، مدیر اجرایی سازمان «همبستگی جهانی مسیحی» حکم زندان این چهار نفر را، آخرین تحول در سرکوب بی‌امان برخی گروه‌های دینی و مذهبی خاص در ایران دانسته و از حکومت ایران خواسته تا مسیحیان و دیگر کسانی را که به دلیل باورشان در زندان به سر می‌برند، آزاد کند. وی همچنین از جمهوری اسلامی خواسته که هرگونه محدودیت در مورد آزادی دین و عقاید را برداشته و به حق شهروندان در مورد عقاید و انتخاب دین احترام بگذارد.

در سالهای گذشته جمهوری اسلامی، بارها بدون ارایه سند و مدرکی، شهروندان مسیحی را متهم به «اقدام علیه امنیت ملی» و «تبلیع مسیحیت صیهونیستی» کرده و راهی زندان کرده‌ است.

حکومت ایران که کلیساهای فارسی‌زبان را تعطیل کرده؛ با حمله به جلسات کلیساهای خانگی همچنان ادامه می‌دهد و اخیراً مسیحیان را در چند شهر هدف آزار و اذیت قرار داده‌است.

Check Also

ژوزف شهبازیان و ملیحه نظری

دو شهروند مسیحی برای تحمل حبس بازداشت شدند

دو شهروند مسیحی برای تحمل حبس بازداشت شدند خبرگزاری جامعه آریایی – دو شهروند مسیحی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *