50 میلیون نفر در معرض استثمار مدرن قرار دارند
50 میلیون نفر در معرض استثمار مدرن قرار دارند

50 میلیون نفر در معرض استثمار مدرن قرار دارند

50 میلیون نفر در معرض استثمار مدرن قرار دارند

براساس گزارشی که به تازگی توسط ملل متحد نشر شده است، رقم انسان هایی که وادار به کار و ازدواج اجباری شده اند، فقط از سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۱ ده میلیون تن افزایش یافته است. در این گزارش به بهره برداری جنسی از کودکان نیز اشاره شده است.

سازمان ملل متحد یافته هایش را در مورد کار اجباری و ازدواج اجباری در جهان نشر کرده است. بر بنیاد یافته‌های این نهاد بین المللی، حدود پنجاه میلیون نفر در دام کار اجباری یا ازدواج اجباری گرفتار شده اند.

بربنیاد این مطالعه که توسط دو آژانس سازمان ملل و بنیاد “والک فری” انجام شد، تعداد افرادی که در برده‌داری مدرن به دام افتاده‌اند در سال‌های اخیر افزایش یافته است.

گزارش سازمان ملل متحد در خصوص افراد در معرض استثمار

بر اساس نتایج این تحقیق، ۲۸ میلیون نفر تا اخیر سال گذشته مجبور به انجام کار اجباری شده بودند. ۲۲ میلیون نفر دیگر در دام ازدواج اجباری گرفتار شده بودند.

در بخشی از این گزارش آمده است، رقم کسانی که مجبور به انجام کار اجباری شده بودند یا تن به ازدواج اجباری داده بودند، از سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۱، حدود ده میلیون تن افزایش یافته است.

گای رایدر، رئیس آژانس کار سازمان ملل متحد گفته است: «این شوک دهنده است که وضعیت در بخش استثمار مدرن، بهبود نیافته است. هیچ چیز نمی‌تواند، تداوم این نقض اساسی حقوق بشر را توجیه کند.»

براساس هدفی که سازمان ملل تعیین کرده است، همه اشکال برده داری مدرن باید تا سال ۲۰۳۰ خاتمه یابد. این مطالعه همچنان تصریح کرده است که همه گیری ویروس کرونا، خطر برده‌داری را در جهان بیشتر کرده است.

  مرکل به دلیل تعهدش در برابر پناهجویان برنده جایزه صلح یونسکو شد

در بخشی از این مطالعه آمده است: «تغییرات آب و هوا و درگیری‌های مسلحانه هم به “اختلال بی‌سابقه در اشتغال و آموزش، افزایش فقر شدید و مهاجرت اجباری و ناامنی ها، دامن زده اند.»

بخش تکان دهنده تحقیق سازمان ملل متحد این است که “از هر پنج فرد گرفتار در دام کار اجباری، یک نفر کودک است و بیش از نیمی از آنها مورد استثمار جنسی نیز قرار گرفته اند.”

این پژوهش همچنان نشان می‌دهد که احتمال وادار کردن کارگران مهاجر به انجام کار اجباری، نسبت به کارگران بزرگسال غیرمهاجر بیش از سه برابر بیشتر است.

در این گزارش، انتونیو ویتورینو، رئیس سازمان بین المللی مهاجرت “بر حصول اطمینان از مسیرهای مهاجرت امن و منظم، تاکید کرده است.”

در ادامه این گزارش آمده است، ۱۴ درصد از افرادی که وادار به انجام کارهای اجباری شده اند، کارهایی را به پیش می‌برند که از سوی مقام های حکومتی تحمیل می شوند. نویسندگان این تحقیق، نگرانی شان را نسبت به انجام کار اجباری در زندان‌ها به ویژه محبس‌های ایالات متحده ابراز کرده اند.

در این تحقیق همچنان به احتمال انجام کار اجباری در اردوگاه‌های بازداشت واقع در منطقه سین کیانگ کشور چین نیز اشاره شده است.

گفتنی است که سالیانه هزاران نفر توسط کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل در جهان بازاسکان میشوند ولی نکته حائز اهمیت این است که کمیساریا صرفا افراد در معرض خطر جانی را پوشش میدهد و مهاجرینی که برای مشکلات معیشتی اقدام به مهاجرت میکنند را تحت پوشش خود قرار نمیدهد.

Check Also

عدم پذیرش پناهجو در 12 ایالت آلمان

عدم پذیرش پناهجو در 12 ایالت آلمان به دلیل کمبود مکان اسکان

عدم پذیرش پناهجو در 12 ایالت آلمان به دلیل کمبود مکان اسکان در حال حاضر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *